Smartfon i tablet od Vizio

Największy amerykański sprzedawca telewizorów LCD wkracza na nowy rynek. Firma Vizio zaprezentowała swój pierwszy tablet i smartfon. Czy i one staną się przebojami? Tego dowiemy się najwcześniej w połowie roku.

Amerykańska firma Vizio, która zdominowała tamtejszy rynek telewizorów LCD przedstawiła dwa zupełnie nowe produkty. Są nimi tablet oraz
. Vizio Via Phone posiada 4-calowy pojemnościowy ekran dotykowy oraz dwie kamerki (2Mpix z przodu i 5Mpix z tyłu). Vizio Via Tablet posiada natomiast 8-calowy pojemnościowy ekran dotykowy i tylko jedną kamerkę.

Zarówno smartfon jak i tablet zostały wyposażone w procesor 1GHz, WiFi b/g/n, wyjście HDMI, czytnik kart microSD. Oba urządzenia działają pod kontrolą systemu operacyjnego Android i oferują dostęp do usługi Android Market.

Wiadomo również, ze interfejs użytkownika w nowym sprzęcie Vizio będzie taki sam jak w telewizorach LCD tej firmy. Umożliwia on kontrolowanie telewizorów producenta za pomocą specjalnej aplikacji. Oba urządzenia udostępnią również te same usługi co . Będzie to między innymi dostęp do Netflix.

Cena tabletu i telefonu nie została jeszcze podana do publicznej wiadomości. Wiadomo jedynie, że ich amerykańska premierę wyznaczono na lato tego roku.