Slide. Inc wprowadza reklamy w widgetach

Slide Inc, jeden z największych serwisów oferujących widgety, wprowadza reklamy. Tym samym Slide stanie się siecią reklamową - dotrze ona do odwiedzających serwisy, których użytkownicy zainstalowali małe aplikacje, takie jak pokazy zdjęć czy księgi gości. Widgety Slide można zamieszczać na prawie każdej witrynie, wśród największych są m.in. MySpace, Friendster i Blogger.com.

Widgety to małe aplikacje, które można umieścić na swoim blogu, profilu w serwisie społecznościowym czy własnej stronie internetowej. To np. pokaz zdjęć (od tego zaczął Slide.com), zmontowany film wideo, czy książka gości odwiedzających witrynę.

Według comScore w kwietniu widgety Slide Inc docierały do 117 mln internautów na całym świecie. Tym samym Slide.com założony przez Maxa Levchina, współtwórcę PayPala, jest najpopularniejszym na świecie serwisem oferującym widgety.

Levchin uważa, że pomysł sprawdzi się tylko wtedy, jeśli użytkownicy zgodzą się, by komunikat marketingowy stał się częścią widgetu. Pierwszą ofertą reklamową będą więc skórki (czyli modyfikacja wyglądu widgeta) związane z danym brandem. Chowla, dyrektor marketingu Slide, uważa, że nie jest to wcale tak szalony pomysł jak mogłoby się na początku wydawać. -Jesteśmy naprawdę dobrzy w zachęcaniu ludzi do brania jakichś rzeczy z zewnątrz i umieszczania ich na własnych stronach- mówi Chowla dla Washington Post. -Myślę, że możemy ich przekonać, by stali się ambasadorami marek.

Komentatorzy rynku wskazują, że to dobry ruch ze strony Slide Inc. Lisa Weinstein z agecnji Mindshare Inc. mówi dla Washington Post, że internauci już wielokrotnie pokazali, iż internuaci nie mają oporów przed dystrybucją reklam online, czego najlepszym przykładem są klipy wirusowe na YouTube. Dominik Kaznowski z Agory, pisze na swoim blogu, że sieć reklamowa Slide.Inc to przyszłość mediów.

Przykładowy widget Slide Inc.:

Pośród pierwszych reklamodawców, którzy umieszczą swoje reklamy w widgetach Slide Inc są Viacom, Paramount Pictures, AT&T i Discovery Channel.

Najwięcej widegtów Slide znajduje się w serwisie MySpace, jednak na razie nie wiadomo czy pojawią się tam widgety reklamowe, gdyż MySpace nie zezwala na pokazywanie reklam pochodzących od zewnętrznych dostawców w swoim serwisie.

Źródło: Washington Post, Mashable