Śledztwo w sprawie znieważenia na forum internetowym umorzone

Prezydent miasta Zielonej Góry założyła doniesienia do prokuratury w sprawie znieważenia jej osoby na forum dyskusyjnym Gazety.pl. Prokuratorze nie udało się jednak ustalić autora obraźliwego komentarza. Sprawa została umorzona.

Informacje podajemy za PAP. W lipcu ubiegłego roku na forum internetowym Gazety pojawił się komentarz o rzekomych nadużyciach popełnionych przez prezydent Zielonej Góry w związku z jej podróżą służbową do Rumunii. Oprócz tej wiadomości, na forum pojawiły się również obraźliwe słowa pod adresem pani prezydent autorstwa innej osoby.

Prezydent Zielonej Góry zwróciła się do Agory z prośbą o ustalenie tożsamości komentujących osób. W grudniu br. otrzymała informację, że adres, z którego wysłane zostały wiadomości należy do firmy z Dniepropietrowska na Ukrainie. To nie był koniec poszukiwań. Nawiązano współpracę z prokuraturą generalną Ukrainy, w wyniku której ustalono, że pod tym adresem znajduje się kawiarenka internetowa, a jej właściciel nie prowadzi ewidencji swoich klientów.

Prokuratura rejonowa w Zielonej Górze postanowiła umorzyć śledztwo z braku dowodów pozwalających wykryć sprawcę.