SkypeOut - urodzinowa obniżka

Od dziś (od godziny 13:00) Polska dołączy do grona krajów objętych "globalną taryfą Skype" - oznacza to, że ceny połączeń z komunikatora na telefony stacjonarne w Polsce obniżone zostaną do 0,017 euro (czyli ok. 7 groszy).

Przedstawiciele serwisu Onet.pl, reprezentującego w Polsce firmę Skype, tłumaczą, że 27 lipca Skype świętuje pierwszą rocznicę wprowadzenia tej usługi na rynek - dlatego też firma postanowiła zrobić prezent użytkownikom usługi - obniżając stawki połączeń.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, obniżka cen dla polskiego użytkownika oznacza możliwość wykonywania rozmów na telefony stacjonarne w Polsce za nieco ponad 4 zł za godzinę (do tej pory za taką kwotę można było rozmawiać z 20 krajami, w tym z większością krajów europejskich i USA, ale nie z Polską).

Wraz z obniżką cen połączeń na telefony stacjonarne, spadły również ceny połączeń na telefony komórkowe - "Ten spadek na razie jest minimalny - na poziomie 1 eurocenta za minutę, mamy jednak nadzieję, że już wkrótce nastąpią kolejne obniżki cen połączeń. Wkrótce należy się również spodziewać rozszerzenia listy stref numeracyjnych, w których będzie można wykupić numery SkypeIn" - powiedział nam Łukasz Mentel, Dyrektor ds. Rozwoju Onet.pl.

Oprócz Polski, do grona krajów objętych globalną taryfa, dołączają Chiny, Grecja, Tajwan, Hong-Kong i Szwajcaria. Firma zdecydowała się również na obniżenie cen połączeń do 20 krajów poza globalną taryfą (m.in. Czech, Bułgarii, Słowacji, Chorwacji i Finlandii).