Skype w wersji dla iPhone'a w przyszłym tygodniu?

Serwis GigaOM sugeruje, że Skype w wersji dla iPhone’a może zostać udostępniony użytkownikom już w przyszłym tygodniu. Okazją do tego mają być targi CTIA Wireless 2009, które rozpoczną się 1 kwietnia w Las Vegas.

O tym, że trwają prace nad wersją programu Skype przeznaczoną dla iPhone’a informowaliśmy w styczniu bieżącego roku. Wspominaliśmy wówczas, że aplikacja wymaga optymalizacji związanej z ograniczeniem zużycia energii. Według serwisu GigaOM użytkownicy produktu firmy Apple uzyskają dostęp do Skype’a już w przyszłym tygodniu. Wprowadzenie aplikacji na rynek może zostać ogłoszone podczas targów CTIA Wireless 2009, które rozpoczną się 1 kwietnia w Las Vegas. Warto przypomnieć, że Skype jest już oferowany w wersjach dla urządzeń z systemami Windows Mobile i Google Android, a także dla telefonów obsługujących Javę.

Należy odnotować, że posiadacze iPhone’a mogą obecnie nawiązywać połączenia z użytkownikami Skype’a korzystając z programu Fring, który wymaga jednak sieci Wi-Fi do nawiązywania połączeń. Dostępność oficjalnej wersji Skype’a powinna zapewnić między innymi większą funkcjonalność i wygodę obsługi oraz zaoferować lepszą jakość połączeń. Może mieć także istotne znaczenie w kontekście nowej wersji iPhone’a, która trafi na rynek prawdopodobnie latem tego roku i umożliwi nagrywanie wideo. W połączeniu z programem Skype nowy iPhone mógłby być wykorzystywany jako przenośne urządzenie do wideokonferencji.

Zobacz też: Gadu-Gadu dla iPhone’a dostępne w App Store.