Skype w amerykańskich sklepach

W sieci sklepów RadioShack od wczoraj dostępny jest pakiet startowy Skype. W jego skład wchodzą: oprogramowanie umożliwiające darmowe rozmowy pomiędzy użytkownikami sieci Skype, certyfikowany przez firmę zestaw słuchawkowy oraz pakiet 30 minut na rozmowy do sieci komórkowych i telefonów stacjonarnych.

Do tej pory użytkownicy w Stanach Zjednoczonych mieli oczywiście możliwość pobrania programu z witryny producenta i korzystania z niego na normalnych zasadach. Teraz największy dostawca telefonii internetowej VoIP wprowadził swój produkt również do tradycyjnej sieci sprzedaży - sklepów RadioShack.

W ramach porozumienia zawartego przez obie firmy, klientom oferowane będą różne, certyfikowane zestawy:

- Motorola H500 z adapterem Bluetooth USB PC850 - pierwszy certyfikowany zestaw wykorzystujący bezprzewodową technologię Bluetooth (99,99 USD);

- Linksys CIT200 - bezprzewodowy telefon internetowy firmowany przez oddział Cisco (129,99 USD);

- Logitech Premium USB Headset 250 (39,99 USD);

- VoIP Voice Cyberphone K - internetowy telefon USB (39,99 USD);

- Zestaw startowy "Skype Starter Pack" składający się z darmowego oprogramowania, zestawu słuchawkowego oraz pakietu 30 minut na rozmowy do sieci komórkowych i telefonów stacjonarnych w dowolnym miejscu na świecie (4,99 USD).

Skype może się do tej pory poszczycić ponad sześćdziesięcioma sześcioma milionami zarejestrowanych użytkowników i dziennym ich przyrostem sięgającym prawie dwustu tysiący.

Oficjalna informacja