Skype podnosi ceny, po cichu

Od wczoraj do wszystkich połączeń w usłudze SkypeOut doliczana jest tzw. opłata za połączenie w wysokości 17 gr. To niespodziewany krok, co więcej użytkownicy SkypeOut nie zostali poinformowani o podwyżce choćby mailem.

Każde połączenie ze Skype'a na telefon stacjonarny bądź komórkowy wiąże się z dodatkową opłatą w wysokości 0,171 zł.

Podwyżka cen jest szczególnie dotkliwa przy krótkich rozmowach. Np. za 25 groszy mogliśmy rozmawiać z Irlandią trzy minuty, teraz wystarczy to na minutę rozmowy.

Podwyżka cen jest prawdopodobnie związana ze wprowadzeniem nowej usługi opartej na opłacie abonamentowej - SkypePro. W ramach stałej opłaty ok. 2 EUR miesięcznie będzie można dzwonić na numery stacjonarne i komórkowe za ok. 17 gr brutto niezależnie od czasu trwania rozmowy. Usługa ma być dostępna niebawem. Więcej informacji znajduje się na stroniehttp://www.skype.com/products/skypepro/

Najbardziej niepokojące jest jednak to, że Skype w żaden sposób nie poinformował o podwyżce swoich użytkowników.

Więcej: Piotr Konieczny Grin Blog

Aktualizacja: 21 lutego 2007 20:23

Usługa Skype Pro została ostatecznie wprowadzona. Chwilowo można z niej korzystać w Austrii, Belgii, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Holandii, Norwegii, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii - w Polsce nie. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, opłata abonamentowa wyniesie 2 euro.