Skype po raz trzeci

Testowa wersja Skype 3.0 jest już do pobrania. Tym razem wśród nowości znalazł się czat publiczny. Wprowadzono również poważne zmiany w interfejsie graficznym, przez co korzystanie z komunikatora ma być jeszcze prostsze.

Skype po raz trzeci
Do najważniejszych nowości należą Skypecasts i Czaty publiczne, umożliwiające tworzenie rozmów i komunikowanie się na forum publicznym. Przy tej okazji wprowadzono również usługę Click-to-call, pozwalającą wykonywać połączenia telefoniczne bezpośrednio ze strony internetowej. Usługa SkypeOut, czyli prowadzenie rozmów typu komputer-telefon może być dzięki temu realizowana już po jednym kliknięciu. Funkcja ta działa zarówno z przeglądarką Internet Explorer jak i z Firefoksem.

Skypecasty - moderowane dyskusje z możliwością udziału do 100 osób z dowolnych zakątków świata. W wersji Skype 3.0 dostęp do Skypecastów jest możliwy z poziomu aplikacji dzięki karcie "Na żywo", która ułatwia znajdowanie osób do rozmowy. Opcja "Czatów Publicznych" pozwala każdemu prowadzić otwarte dyskusje oparte na pisaniu i wysyłaniu krótkich wiadomości tekstowych. Czatowanie na dowolny temat nie posiada żadnych ograniczeń w ilości użytkowników. Korzystający ze Skype za pośrednictwem specjalnej karty mogą przyłączyć się do takiej dyskusji, bądź rozpocząć własną, w której będą moderatorami. W tym wypadku do gospodarza dyskusji należy zapraszanie, akceptowanie, odrzucanie, usuwanie i banowanie użytkowników czata. Moderatorzy dyskusji mogą także przydzielać prawa innym uczestnikom. Takie czaty mogą być promowane poprzez umieszczanie linków do nich na stronach internetowych, w mailach, na forach i blogach a także w polu opisu Skype.

"Z każdą kolejną wersją naszego programu, chcemy dawać naszym użytkownikom coraz większe możliwości nieograniczonych rozmów, a przez to sprawić, by rozmowy przez Internet i dyskusje online poprzez czaty stały się proste i dostępne dla każdego" - powiedział Michał Kostrzewa, szef Skype w Polsce.

Pozostałe zmiany wprowadzone w wersji 3.0.0.106 to m.in. ulepszone wykrywanie kart graficznych, wprowadzenie nowych plików językowych (zmieniono również plik odpowiadający za polskie tłumaczenie) oraz usunięcie niewielkich błędów

Przypomnijmy, że Skype to komunikator pozwalający na prowadzenie rozmów tekstowych, głosowych i wideo za pośrednictwem globalnej sieci. Funkcje tanich rozmów do tradycyjnych telefonów (stacjonarnych i komórkowych) i bezpłatnych - typu komputer-komputer - sprawiły, że ludzie na całym świecie korzystają z tej formy komunikacji. Jest to drugi po Gadu-Gadu program komunikacyjny w Polsce, zrzeszający (wg sierpniowych wyników Megapanelu) prawie 3 mln użytkowników.

Pobierz plik

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.