Skype nie integruje się z eBay

Niedawna megatransakcja (kupno Skype'a przez eBay) nie przyczyniła się do widocznych zmian w najnowszej wersji - 1.4 - popularnego programu do obsługi połączeń VoIP.

Nowa wersja Skype'a zawiera w sobie kilka innowacji. Udostępniono możliwość przekierowywania połączeń (za darmo do innych użytkowników Skype'a, odpłatnie do sieci stałych i komórkowych). Użytkownik może również spersonalizować zarówno wygląd nowego programu, jak i jego funkcjonalność - może ściągać dodatkowe obrazki, dźwięki i dzwonki (ring tones). Nowy Skype daje także możliwość łatwego importowania kontaktów z Microsoft Outlook, a dla zupełnych nowicjuszy przygotowano specjalny przewodnik, pokazujący krok po kroku tajniki programu.

Przejęcie Skype'a przez eBay nie spowodowało integracji programu ze znanym serwisem aukcyjnym. Sytuacja jest o tyle dziwna, że łączność VoIP (kluczowa cecha Skype'a) jest już obecna w wielu dużych serwisach (Yahoo, Google, MSN, America Online), oferujących poza komunikacją szereg innych możliwości. Dyrektor ds. marketingu Skype'a, Saul Klein, twierdzi jednak, że wszystko jest pod kontrolą i integracja nastąpi w odpowiednim czasie. Póki co, za pozycją Skype'a przemawiają liczby (56 mln zarejestrowanych użytkowników i ok. 170 tys. nowych zgłoszeń dziennie).