Skype na WiFi

Dostawca telefonii internetowej Skype oraz dostawca bezprzewodowego internetu Boingo podpisali umowę, na mocy której, za niewielki miesięczny abonament, będzie można korzystać z usług oferowanych przez Skype za pośrednictwem sieci osiemnastu tysięcy punktów dostępowych, oferowanych przez Boingo.

Tym sposobem ponad 45 milionów użytkowników sieci Boingo zyska dostęp do usług firmy Skype (za 7,95 USD miesięcznie). Nowa usługa - Skype Zones - jest jeszcze w fazie testów i warunki mogą ulec zmianie. W tej chwili cena za nielimitowane połączenia do sieci Skype jest znacząco mniejsza niż 22 USD, które trzeba zapłacić za nielimitowany miesięczny dostęp do innych usług w sieci WiFi Boingo.

Boingo posiada punkty dostępowe na całym świecie i jest ich ponad osiemnaście tysięcy. Najwięcej hotspotów jest zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych (6931) i Wielkiej Brytanii (4983), ale są też tak egzotyczne miejsca jak Kenia (1), Tanzania (2), czy Wyspy Dziewicze (4). Polski na tej liście niestety nie ma. Więcej informacji o sieci Boingo można znaleźć na stronie internetowej firmy.

Zarówno po stronie Boingo, jak i Skype'a, nie jest to pierwsze partnerstwo tego typu. W marcu tego roku brytyjski dostawca bezprzewodowego internetu - Broadreach - zaoferował w swojej sieci usługi Skype'a. Natomiast Boingo współpracuje z firmą Vonage, udostępniając swoją sieć punktów dostępowych jej użytkownikom.

Więcej informacji