Skype interesuje Facebooka i Google

Podobno internetowi potentaci interesują się przejęciem firmy oferującej możliwości czatu tekstowego, audio i wideo. Inne źródła podają, że mogą oni utworzyć z nią spółkę joint venture. Niedawno Skype odsunął swoje wejście na giełdę do drugiej połowy bieżącego roku.

Skype interesuje Facebooka i Google

Możliwe, że Skype utworzy spółkę joint venture z Facebookiem lub Google

Polecamy:

Zobacz też:

Skype w sierpniu 2010 roku złożył dokumenty niezbędne do ogłoszenia pierwszej ofert publicznej (IPO). Jednak w październiku firma zatrudniła nowego kierownika Tony'ego Batesa i odłożyła plany IPO na drugą połowę 2011 roku.

Serwis Reuters.com podaje, że dwa niezależne źródła poinformowały o możliwości połączenia się Facebooka lub Google ze Skypem. Możliwe jest też całkowite wykupienie tej firmy przez jednego z dwóch internetowych potentatów. Informacja nie jest oficjalna i żadna z zainteresowanych firm jej nie skomentowała.

Pierwsze źródło podaje, że Mark Zuckerberg dyskutuje z właścicielami Skype'a na temat jego zakupu za cenę od 3 do 4 mld dolarów. Drugi informator twierdzi, że zarówno Facebook, jak i Google kontaktują się ze Skypem w sprawie utworzenia spółki joint venture.

Różne źródła cytowane prze Reuters.com szacują potencjalne IPO Skype'a na około 1 mld dolarów. Firma najwyraźniej rozważa swoje możliwości. W grę wchodzi zmiana właściciela, założenie spółkę joint venture lub wejście na giełdę w drugiej połowie roku.

Pozyskanie Skype'a byłoby korzystne zarówno dla Facebooka, który nie posiada własnych możliwości czatu wideo, jak i dla Google, które łącząc się z konkurencją zwiększyłoby swoją pozycję na rynku oraz mogłoby wygenerować więcej miejsca dla swojej usługi Google Talk.