Skype: 54 miliardy minut

Skype został największym dostawcą międzynarodowych usług telefonicznych na świecie wynika z raportu opublikowanego przez firmę TeleGeography. W ubiegłym roku użytkownicy tego programu rozmawiali łącznie przez 54 miliardy minut.

Z danych przedstawionych przez firmę analityczną TeleGeography wynika, że w 2009 r. w międzynarodowym ruchu telefonicznym użytkownicy Skype’a wyniósł 54 miliardów minut na ogólną liczbę 406 miliardów minut rozmów międzynarodowych.

"Skype jest obecnie zdecydowanie największym dostawcą międzynarodowych usług komunikacyjnych na świecie." - powiedział Stephan Beckert, analityk TeleGeography.

Choć już w 2008 r. ruch telefoniczny realizowany w modelu Skype to Skype urósł o całe 51%, względem roku poprzedniego, to analitycy oczekują, że w 2009 r. mógł wynieść jeszcze więcej - aż 63%.

Przyrost minut wydzwonionych przez użytkowników Skype’a kontrastuje ze słabnącą dynamiką przyrostu międzynarodowego ruchu telefonicznego, którego wzrost w 2009 r. względem roku poprzedniego szacuje się zaledwie na 8%.

Skype ma już ponad 520 mln użytkowników. Firma została zarejestrowana w Luksemburgu w 2003 r.

Więcej informacji TeleGeography