Skype 2 do pobrania

Firma Skype Technologies SA uaktualniła swój program do telefonii internetowej - w nowej wersji są dostępne nie tylko rozmowy głosowe, ale również wideo. Tym samym Skype oferuje te same funkcje znane z polskiego programu Gadu-Gadu, który od premiery "siódemki" zawiera moduł wideo. W tej chwili aplikacja przechodzi fazę testów, która zapewne nie będzie trwała długo. Oprócz przesyłania obrazu za pomocą dowolnej kamery internetowej, komunikator przeszedł wiele zmian m.in.w zarządzaniu listą kontaktów i interfejsie. Zapraszamy do zapoznania się z nowym programem.

Skype 2 do pobrania
Przypomnijmy, że Skype jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów głosowych na świecie. Dzięki przetłumaczeniu aplikacji na wiele języków (w tym na polski) użytkownicy z wielu krajów mogą prowadzić ze sobą pogawędki. Aplikacja umożliwia prowadzenie rozmów głosowych z innymi użytkownikami programu rozmieszczonymi na całym świecie. Wykorzystuje w tym celu zaawansowaną technologię peer-to-peer, współpracuje z praktycznie każdą zaporą ogniową i routerem bez potrzeby dodatkowej konfiguracji. Głównymi zaletami programu są: łatwa instalacja, prosty i intuicyjny interfejs, bardzo dobra jakość dźwięku oraz wysoki poziom bezpieczeństwa (dane z głosem są przesyłane w zaszyfrowanych pakietach).

Rozmowy za grosze, a wideo za darmo

Skype 2 do pobrania

Opcje wideo są bardzo proste w obsłudze.

Oprócz połączeń pomiędzy komunikatorami (komputer - komputer) można wykupić również opcję telefonowania na numery stacjonarne w wybranych krajach. W programie dostępny jest funkcjonalny katalog publiczny, który umożliwia szybkie odnalezienie znajomych. Do katalogu każdy użytkownik może dodać swój szczegółowy profil wraz ze zdjęciem (tworzenie Avatarów).

Rozmowy wideo są realizowane podobnie jak audio - konieczne jest podłączenie mikrofonu, słuchawek oraz kamery internetowej. Użytkownik nie powinien mieć najmniejszych problemów z konfiguracją, gdyż Skype korzysta z domyślnie zainstalowanych urządzeń. W redakcji korzystaliśmy z systemu operacyjnego Windows XP i kamer firm Creative oraz Logitech podłaczanych do portu USB. Usługa nie wymaga żadnych dodatkowych opłat.

Skype 2 do pobrania

Nigdy nie wiadomo co siedzi w człowieku

Avatary zamiast twarzy - jestem dinozaurem!

Podczas pokazu dla amerykańskiego PC Worlda firmy Skype oraz Logitech zademonstowały ciekawe efekty zamiany twarzy rozmówcy na grafikę. Dzięki temu możesz na obraz człowieka "nałożyć" okulary lub wąsy, zamienić go na kosmitę, dinozaura, albo innego zwierzaka. Funkcja ta działa z wybranymi modelami kamer internetowych. Video Effects to oprogramowanie wcale nie nowe, ale zapewnia dużo frajdy podczas oglądania. Po kliknięciu w powyższy link możesz obejrzeć prezentację multimedialną.

Nowości Skype w wersji 2.0

Wideo w Skype, ale nieoficjalnie

Wtyczka vSkype daje możliwość zaproszenia do wideo-rozmowy nawet 200 osób. Nawet jeśli jedna z prowadzących rozmowę stron nie posiada kamery internetowej, to obraz może być do niej wysyłany. To jednak nie wszystko. Plugin daje możliwość udostępnienia interlokutorom widoku swojego pulpitu, na którym można na przykład pokazywać zdjęcia, dokumenty, czy cokolwiek innego wymyślimy. Udostępnianie to można także ograniczyć do konkretnej uruchomionej aplikacji. Czytaj więcej.

- Skype video (komunikacja za pomocą głosu i obrazu);

- grupowanie kontaktów;

- filtrowanie kontaktów i historii (Narzędzia\Opcje\Zaawansowane);

- tłumaczenie na język portugalski;

- nowe dźwięki powiadamiające o statusie użytkowników z listy kontaktów;

- rozmowy tekstowe i konferencje głosowe pokazywane w historii;

- dodawanie kontaktów wprost z okna głównego;

- historia wysyłanych i pobieranych plików;

- filtrowanie historii;

- usuwanie pojedynczych lub wielu wpisów w historii;

- zmiana klawiszy do zaznaczania grupy - [CTRL] + [PgUP] / [PgDN];

- animowana ikona statusu;

Ponadto zmieniono szereg elementów interfejsu, animacje oraz usunięto wiele błędów. Szczegółowa lista zmian znajduje się tutaj.

Polska a Skype

W poniedziałek Skype Communications, Onet.pl i Logitech - partnerzy w nowym projekcie Onet-Skype - organizują konferencję prasową, na której zostaną przedstawione szczegółowe informacje kiedy dostępna będzie wersja finalna. Niestety do tego czasu Piotr Tchórzewski, rzecznik prasowy Onetu, odmówił wszelkich komentarzy. Być może w poniedziałek nastąpi oficjalna premiera nowej wersji?

Wersja testowa została przygotowana jedynie dla systemu Windows.

Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie Skype.

Aktualizacja: 06 stycznia 2006 09:03

Jest już finalna wersja programu Skype 2.0.0.69 do pobrania z naszego serwisu.