Skype: 170 tysięcy użytkowników więcej każdego dnia

Każdego dnia Skype pozyskuje średnio 170 tys. nowych użytkowników, czyli o 20 tys. więcej niż przed przejęciem przez eBay. Czy pobieraniu sprzyja jesienna aura, która generalnie sprzyja wszystkim, czy może szum medialny w związku z przejęciem - trudno ocenić. Tymczasem Skype ma już około 61 mln użytkowników na całym świecie i wraz z wprowadzeniem nowej usługi sięga po najbardziej interesującą grupę klientów.

Przedstawiciele spółki są przekonani, że wzrost zainteresowania komunikatorem jest związany z jego zakupem przez największy serwis aukcyjny świata. Nowi użytkownicy pochodzą głównie z terenu Stanów Zjednoczonych.

Jak się okazuje aż 30% użytkowników komunikatora korzysta z niego do celów biznesowych. Skype postanowił zwiększyć ich udział i we wtorek zaoferował nową usługę - Skype Groups - która umożliwia firmom zakładanie kont dla swoich pracowników oraz regulowanie wszystkich należności na podstawie jednego rachunku.

Wprowadzenie usługi poprzedził okres próbny. Ankieta wykazała, że z 400 testerów Skype Groups aż 63% korzystała z zagranicznych rozmów przez komunikator dla celów biznesowych. Korzystanie ze Skype'a to sposób na oszczędności przy drogich połączeniach międzynarodowych. Prawie 50% użytkowników korzystało z komunikatora by przeprowadzić rozmowy konferencyjne za darmo.