SklepyFirmowe.pl w rękach Nokaut.pl

Nokaut.pl nabył od bmp Media Investors (spółki należącej do niemieckiego funduszu venture capital bmp AG pakiet) 70% udziałów w spółce SklepyFirmowe.pl oferującej oprogramowanie sklepu internetowego oraz pasaż handlowy Bazarek.pl.

Porównywarka cenhttp://Nokaut.pl wykonała pierwszy krok w procesie budowania znaczącej grupy kapitałowej na polskim rynku internetowym i przejęła spółkęhttp://SklepyFirmowe.pl , a wraz z nią pasaż handlowyhttp://Bazarek.pl .

Transakcja sfinalizowana została pod koniec września. Nokaut.pl nabył pakiet 70% udziałów w SklepyFirmowe.pl pozostawiając 30% w rękach obecnego Zarządu Spółki. Nieznana jest kwota transakcji.

Bmp Media Investors (spółka należąca do niemieckiego funduszu venture capital bmp AG) od której Nokaut nabył udziały, jest odpowiedzialna za inwestycje zarówno w Nokaut.pl jak i SklepyFirmowe.pl. Jak zapewniają przedstawiciele Nokaut.pl i SklepyFirmowe.pl, za zmianami w akcjonariacie idą plany jeszcze większej synergii między spółkami, z których korzyści czerpać będą klienci obu platform. Na razie jednak nie chcą ujawniać szczegółów dotyczących planowanych zmian.

SklepyFirmowe.pl, oferujące kompleksowe oprogramowanie sklepu internetowego, wraz ze swoim pasażem handlowym Bazarek.pl rozszerzają ofertę porównywarki i znacznie podnoszą wartość całej grupy. Aktualnie z oprogramowania SklepyFirmowe.pl aktywnie korzysta ponad 600 sklepów internetowych oferujących 400 tysięcy produktów. Wspólnie Nokaut.pl i SklepyFirmowe.pl współpracują teraz z ponad 2600 sprzedawcami internetowymi.

Na inwestycję zdecydowaliśmy się ze względu na poziom usług świadczonych przez SklepyFirmowe.pl, który oceniliśmy na jeden z najwyższych na rynku, a także ze względu na rozbudowaną usługę marketingu, która jest ogromną wartością dodaną dla współpracujących sklepów. W najbliższej przyszłości nie wykluczamy kolejnych przejęć biznesów komplementarnych, dzięki którym poszerzymy zakres działalności i będziemy mogli oferować unikalne usługi, których nie ma obecnie w ofercie konkurencji. Sklepy Firmowe są dopiero pierwszym krokiem w procesie budowy znaczącej na polskim rynku grupy kapitałowej w branży e-commerce - powiedział Wojciech Czernecki, dyrektor zarządzający Nokaut.pl.

Wg lipcowej fali badania Megapanel PBI/Gemius, z porównywrki cen Nokaut.pl skorzystało 2,54 mln użytkowników, a SklepyFirmowe.pl przyciągnęły 900 tys. internautów, z czego 2/3 stanowili użytkownicy pasażu handlowego Bazarek.pl. Wielce prawdopodobne jest, że niebawem zmieni się więc układ sił w kategorii e-commerce Megapanelu. Wzmocniony Nokaut.pl ma duże szanse na zajęcie drugiej lokaty (za Allegro) i prześcignięcie konkurencyjnego serwisu Ceneo (również Grupa Allegro).

Źródło: Nokaut