Sklepy Electro World sprzedane za 1 euro

Dom Maklerski IDM SA współpracujący z polską siecią Mix Electronics kupił sklepy Electro World za 1 euro - informuje dzisiejsza "Gazeta Wyborcza".

Witryna i sklep internetowy sieci hipermarketów Electro Worldhttp://www.electroworld.pl nie działa, a 2 września poinformowano klientów o przerwie w działaniu "w związku z modernizacją strony".

Jak pisze dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" osiem sklepów należących do jednej z największych w Europie, brytyjskiej sieci sprzedaży elektroniki DSG International, znalazło nowego właściciela. Za nominalną cenę jednego euro kupił je Dom Maklerski IDM SA współpracujący z polską siecią Mix Electronics. Nieznane są szczegóły transakcji, acz wg zapewnień Grzegorza Leszczyńskiego, prezesa IDM SA, sklepy nadal będą działać.

Dotychczasowy właściciel sieci Electro World wyraźnie odczuł kryzys - w ciągu ostatnich czterech miesięcy sprzedaż grupy spadła o sześć procent.

Biorąc pod uwagę fakt, że IDM SA współpracuje z Mix Electronics i że miesiąc temu do UOKiK wpłynął wniosek o przejęcie sieci Elektro World przez krakowską spółkę Hesala powiązaną z Henrykiem Salą prezesem Mix Electronics - wielce prawdopodobne, acz niepotwierdzone, jest że sklepy te zostaną połączone i że będą działać pod wspólną marką.

Informacje o sprzedaży sieci Elektro World pojawiły się już na początku 2009 roku. Zakupem zainteresowana była wówczas m. in. słowacka firma Nay Elektrodom, która szykowała się również do przejęcia sieci na Węgrzech.

Źródło: http://wyborcza.pl