Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Sklep z aplikacjami dla Androida od Amazon.com coraz bliżej

Nadejście sklepu, w którym Amazon będzie sprzedawał aplikacje pod Androida, jest już pewne. W sieci pojawił się dokument, w którym wymienione zostały zasady obowiązujące deweloperów. Część z nich wymienia także Wall Street Journal.

Dokument opublikowała redakcja serwisu Engadget. Jest to w zasadzie "notka powitalna", w której znaleźć można krótki opis kolejnych kroków, podejmowanych w najbliższych tygodniach przez Amazon. Na liście wymieniono także część zasad rządzących nadchodzącym przedsięwzięciem firmy.

Co wiemy?

Sklep - przynajmniej na początku - będzie sprzedawał jedynie aplikacje pisane pod Androida. Już w tej chwili można zgłaszać swoje produkcje, ale Amazon obecnie przyjmie jedynie materiały promocyjne, nie będące samą aplikacją. Ma to firmie umożliwić przygotowanie się na start usługi i stworzenie dużej bazy dobrze opisanych aplikacji.

Wiadomo również, że produkcje sprzedawane w sieciowym sklepie muszą przejść przez specjalny program (App Packaging Tool), który w chwili obecnej nie jest jeszcze gotowy. App Packaging Tool ma sprawić, że sprzedawane aplikacje na pewno uruchomią się na telefonie potencjalnego klienta i będą zgodne z zabezpieczeniami stosowanymi przez Amazon. Wprowadzenie tych zabezpieczeń nie jest jednak obowiązkowe. W tej materii sami deweloperzy mogą podejmować ostateczną decyzję. Potwierdziło się również to, iż Amazon decyduje o tym, które aplikacje zostaną dopuszczone do sprzedaży. Tytuły zawierające obraźliwe treści, pornografię i "materiały hardkorowe", na pewno nie trafią na listę aplikacji oferowanych w sklepie.

Największa nowość to rzecz, której w chwili obecnej nie znajdziemy jeszcze w Android Market i App Store. Deweloperzy mogą ozdabiać strony swoich aplikacji promocyjnymi plikami wideo.

Tymczasem Wall Street Journal donosi, że aplikacje sprzedawane w sklepie Amazona nie mogą być droższe niż te same tytuły oferowane w innych usługach. Redakcja WSJ twierdzi również, że aplikacje, które w innych usługach trafiły do sprzedaży na więcej niż dwa tygodnie przed Amazonem, nie zostaną przez firmę dopuszczone do sprzedaży.

Sama usługa nie ma jeszcze oficjalnej nazwy i daty premiery. Spekuluje się, iż powinna ruszyć jeszcze przed końcem tego roku.