Skąd wzrost przychodów w NK? - wywiad Arkadiuszem Pernalem (WIDEO)

Jesteśmy przekonani, że potrafimy utrzymać pozycję lidera. Wzrosty Facebooka, są zupełnie nieporównywalne do naszych wzrostów, które notowaliśmy w 2008 i 2009 roku - mówi w rozmowie dla InternetStandard Arkadiusz Pernal, prezes Naszej Klasy.

O ile 2008 rok był okresem budowania struktur i zasięgu, to w 2009 NK nastawiła się na monetyzowanie tego, co wypracowała. Według Arkadiusza Pernala, prezesa zarządu Nasza Klasa, wzrost przychodów jest wynikiem kilku czynników. - "Był to pierwszy rok, kiedy sprzedaż była prowadzona przez własny dział handlowy" - mówi Pernal - "Ten przychód to jest właśnie praca działu handlowego." Kolejny powód to ustabilizowanie się przychodów z użytkownika.

Czy reklama wciąż stanowi większą część w strukturze przychodów NK, przewyższając usługi płatne (jak np. wirtualne prezenty)? - Tak, to oczywiście pozostaje tajemnicą J - odpowiada Arkadiusz Pernal.

- "Jesteśmy świadomi egzystencji Facebooka (..) Jesteśmy przekonani że potrafimy utrzymać pozycję lidera. Wzrosty Facebooka, są zupełnie nieporównywalne z naszeymi wzrostami, które notowaliśmy w 2008 i 2009 roku. (...) Wierzymy, że użytkownicy będą korzystali i z Facebooka i z Naszej Klasy. Obserwujemy obecnie, że jeżeli Facebook ma X milionów użytkowników, to nie znaczy, że my mamy X milionów użytkowników mniej" - mówi Arkadiusz Pernal.

Czy przeciętny użytkownik połapie się w zmianach które są wprowadzane na NK? - Nie wprowadzamy tych zmian atomowo (...) Edukujemy naszych użytkowników. (...) oni uczą się wiele dzięki nam (...) cel prostoty ciągle nam przyświeca - odpowiada Pernal.

PS. Proszę wybaczyć za mój bełkot w nagraniu.