SimpleTV.pl: własna telewizja internetowa od ATM

Transmisje na żywo, dystrybucja materiałów wideo oraz innych plików w internecie składają się na ofertę platformy SimpleTV.pl uruchomionej przez ATM Software.

Od 199 zł za 30-dniowy pakiet 300 GB przez 60-dniową usługę 5 TB za 2299 zł na 90-dniowym pakiecie oferującym 10 TB skończywszy - tyle kosztuje korzystanie z serwisuhttp://SimpleTV.pl stworzonego przez spółkę ATM Software należącą do grupy spókapitałowej ATM S.A.

Za pośrednictwem platformy przeprowadzić można dystrybucję treści multimedialnych w internecie, a dokładniej uruchomienie transmisji na żywo i kina internetowego oraz dystrybucję dowolnych innych plików multimedialnych.

SimpleTV wykorzystuje rozproszoną i skalowalną sieć dystrybucji treści ATM CDN, co pozwala na przeprowadzanie transmisji do nieograniczonej liczby odbiorców. Jak zapewniają przedstawiciele Spółki - autorskie oprogramowanie ATM Software Sp. z o.o. do kodowania treści ATM LiveEncoder umożliwia przygotowanie treści o bardzo wysokiej jakości technicznej, porównywalnej z klasyczną telewizją.

Czym SimpleTV.pl różni się od YouTube i Vimeo? W odróżnieniu od serwisów podobnych do YouTube, SimpleTV oprócz publikacji materiałów wideo w trybie off-line, pozwala na strumieniowanie treści na żywo. Oznacza to, że korzystając z komputera z podłączoną kamerą internetową lub obsługiwaną kartą wideo, możesz bardzo szybko uruchomić własny kanał telewizyjny w Internecie. Ponadto, SimpleTV pozwala na dystrybucję dowolnych innych plików, np. muzyki, oprogramowania, czy zdjęć. Wszystkie te usługi są rozliczane w ramach pojedynczej opłaty za przechowywanie i dystrybucję danych - brzmią umieszczone na stronie wyjaśnienia dotyczące działania serwisu.

Wyróżnikiem oferty SimpleTV na rynku innych serwisów oferujących hosting treści multimedialnych jest korzystanie z rozproszonej sieci typu content delivery network (CDN) zarządzanej przez firmę ATM Software sp. z o.o. Platforma SimpleTV jest obsługiwana przez ponad 40 serwerów, zlokalizowanych w różnych częściach kraju i podłączonych do największych punktów wymiany ruchu internetowego. Również przechowywanie danych jest realizowane przez rozproszony system plików, działający na wielu serwerach i przechowujący pliki w wielu kopiach, w celu zapewnienia odporności na awarie.

Klienci platformy SimpleTV w ramach wykupionej usługi otrzymują dostęp do konsoli administracyjnej, pozwalającej na następujące czynności: wgrywanie i automatyczne przygotowanie do dystrybucji (kodowanie) plików wideo, tworzenie kanałów live oraz wgrywanie dowolnych plików. Ponadto użytkownicy otrzymują też czasową licencję na wykorzystanie aplikacji LiveEncoder oraz WebPlayer - odtwarzacza w technologii Adobe Flash, którego można osadzić na swojej stronie.