SimilarWeb - jak najszybciej znaleźć podobne strony

Dzięki wtyczce SimilarWeb uzyskujesz natychmiastowy dostęp do najlepszych stron pokrewnych tematycznie z tą, którą aktualnie przeglądasz.

SimilarWeb - jak najszybciej znaleźć podobne strony

SimilarWeb

Chcąc znaleźć w Internecie potrzebne informacje, zadajemy zwykle wyszukiwarce odpowiednie pytanie, a ta zwraca nam w odpowiedzi najbardziej pasujące linki. Korzystając z nich, przechodzimy na kolejne witryny i w ten sposób, niejako "na piechotę", sprawdzamy ich zawartość. Proces ten można znacznie przyspieszyć, instalując w SimilarWeb (dostępne są wersje dla Firefoksa i Internet Explorera).

Na podstawie słów kluczowych i treści, jakie zawiera otwarta już w przeglądarce strona, wtyczka automatycznie, w tle, odpytuje wyszukiwarki i uzyskane wyniki wyświetla w bocznym panelu przeglądarki. Tym samym wyręcza nas zarówno w wyszukiwaniu, jak i wymyślaniu zapytań, bo te, z reguły najbardziej trafne, czerpie bezpośrednio z odwiedzanych stron.

Domyślnie każdy wynik składa się z miniaturki, nazwy i adresu URL strony (Thumbnails mode), ale można zmienić widok na List mode i wówczas będą wyświetlane tylko nazwy i adresy ozdobione favikonami.

Skuteczność SimilarWeb można zwiększyć, polecając samemu strony związane z danym tematem (Add your own site) albo głosując na znajdowane witryny, przyznając im punkty na "tak", jeśli są faktycznie zgodne z tematem i wartościowe, lub na "nie", jeśli są chybione.

Oprócz wyszukiwania stron w całości poświęconych określonej tematyce, SimilarWeb może też wyszukiwać pokrewne tematycznie artykuły (na karcie Similar articles) lub blogi i posty w forach dyskusyjnych (na karcie Recent Buzz). Co ciekawe, funkcje te działają bardzo dobrze dla wszelkich treści polskojęzycznych, mimo że SimilarWeb jest dostępny tylko w wersji angielskiej.

Wtyczkę można dowolnie skonfigurować, dopasowując jej interfejs do własnych upodobań. Boczny panel da się jednym kliknięciem ukryć, jeśli nie jest potrzebny, określić, z której strony ma się ukazywać oraz przełączać pomiędzy widokiem pełnym a mini. Po wybraniu widoku mini SimilarWeb manifestuje swoją obecność jedynie dyskretnym przyciskiem w lewym dolnym rogu przeglądarki, a liczba jednorazowo wyświetlanych wyników jest ograniczona do pięciu. Można też ustawić sposób, w jaki będą otwierane linki - na bieżącej, czy nowej karcie.

Pobierz: SimilarWeb for Firefox 1.0.2

Pobierz: SimilarWeb for Internet Explorer 1.0.0