Sierpniowy ranking serwisów tematycznych

W kategorii "praca" na pozycję lidera wraca Pracuj.pl, a serwisy rekrutacyjne Agory tracą prawie 2 punkty procentowe zasięgu. Witryny sportowe Onetu przyciągają coraz większą liczbę internautów, a w kategorii "budownictwo i nieruchomości" ostro w dół spadają serwisy należące do WP i o2.pl. Prezentujemy najpopularniejsze polskie witryny w trzynastu kategoriach tematycznych.

Sierpniowy ranking serwisów tematycznych
Dane pochodzą z badania Megapanel PBI/Gemius. O przyporządkowaniu witryn do poszczególnych kategorii decyduje Rada Badania PBI/Gemius. Internet Standard publikuje jedynie wyniki.

KATEGORIA INFORMACJE, PUBLICYSTYKA, MEDIA

W kategorii informacje, publicystyka, media pierwsze miejsce zajmuje Onet.pl.

Grupa Media Regionalne zwiększa swój zasięg o prawie 0,9 punktu procentowego, co daje jej awans na 5. pozycję. Awansuje również TVP-Informacje (z 8. na 6.), jednocześnie zwiększając swój zasięg o 2,6 punktu procentowego. Obecnie TVP skupia ok. 1,3 mln uzytkowników.

Na 7. z 5. miejsca spada naszemiasto.pl. W rankingu traci również Grupa Axel Springer (mimo lekkiego wzrostu zasięgu) oraz portal Gery.pl.

Sierpniowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA KULTURA I ROZRYWKA

Ranking witryn kulturalno-rozrywkowych otwiera YouTube, które w sierpniu delikatnie zwiększył swój zasięg.

Spada zasięg serwisów rozrywkowych Interii o ok. 1,4 punktu procentowego.

Na zasięgu zyskał także Google, należące do niego serwisy rozrywkowe (album zdjęć Picasa, serwis wideo) awansują z 11. na 8. miejsce, jednocześnie zwiększając swój zasięg o 3 punkty procentowe.

11 lokatę obejmuję obejmuje Filmweb.pl. Serwis filmowy choć spadł o jedno oczko w zestawieniu, w rzeczywistości zwiększa zasięg o 1 punkt procentowy.

Sierpniowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA MAPY I LOKALIZATORY

O prawie cały punkt procentowy spada zasięg Zumi.pl. Mimo to, należący do Onetu lokalizator nie traci zajmowanego jeszcze w lipcu miejsca, tworząc ścisłą czołówkę z Google Maps.

Na zasięgu traci również Docelu.pl (serwis Wirtualnej Polski)- minus 0,6 punktu procentowego.

Na 9. miejscu debiutuje dojazd.org, a na 13. miejscu pojawia się map24.com.

Sierpniowy ranking serwisów tematycznych