Sierpniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Większość graczy w sierpniu odnotowało wzrost liczby użytkowników. W rankingu zasięgowym nastąpiły niewielkie zmiany. Gadu-Gadu.pl spadło z 10 na 13 miejsce, eBay powędrował o kilka oczek w górę na pozycję 15, a do pierwszej dwudziestki wszedł serwis Jamba.pl. Wzrost odnotowało również IDG.pl przesuwając się na 18 miejsce w zestawieniu.

Sierpniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce
eBay - wbrew początkowemu rozczarowaniu użytkowników, konsekwentnie wędruje do góry w tabeli witryn o największej liczbie użytkowników (real users). Jak łatwo zauważyć jego rosnąca popularność nie uderza w Allegro. Sprawdzają się intuicje, że dotychczasowi użytkownicy Allegro pozostają wierni tej platformie, natomiast eBay pozyskuje nowych. Przypomnijmy jednak, że ranking zasięgowy obrazuje jedynie liczbę użytkowników strony WWW serwisów i liczbę dokonywanych przez nich odsłon, a nie liczbę rzeczywiście aktywnych na platformie aukcyjnej kupujących i sprzedających.

Strona Gadu-Gadu.pl na razie spada, ale można przypuszczać, że już we wrześniowych wynikach Megapanelu jej pozycja się wzmocni za sprawą udostępnienia na stronie nowej wersji komunikatora do pobrania.

Względnie nieznacznie spadł zasięg Onetu - o 38 tys. użytkowników. Równocześnie wzrósł zasięg Google oraz Wirtualnej Polski, ale na równie nieznaczną skalę. Liczba użytkowników Interii wzrosła w zasadzie o taką samą liczbę, jaką stracił Onet.

Wzrosły zasięgi i liczba odsłon dla Allegro, o2.pl i Gazety.pl. W rankingu widać wyrażnie, że letnie miesiące sprzyjają też korzystaniu z Polskich Kolei Państwowych. W lipcu witryna PKP również znalazła się wśród pierwszej dwudziestki.

W TP 20 nie odnajdziemy w tym miesiacu Gery.pl, pojawił się natomiast serwis z dzwonkami, tapetami i grami na komórkę Jamba.pl.

Poniżej przedstawiamy pierwszą dwudziestkę witryn o największej liczbie użytkowników (real users) w Polsce.

Poniżej pierwsza dziesiątka witryn według liczby odsłon. Widać wyraźne wzrosty, natomiast w samym rankingu nie nastąpiły większe zmiany. Niedawno na dziesiątym miejscu w tym zestawieniu zadebiutował serwis fotka.pl. W sierpniu jego miejsce w rankingu zajął portal rozrywkowy epuls.pl.

W rankingu komunikatorów wzmocniła się pozycja Gadu-Gadu - zarówno pod względem zasięgu jak i liczby odsłon. Tlen odnotował nieznaczną stratę użytkowników, przy jednoczesnym zwiększeniu się liczby odsłon. WPKontakt rośnie powoli.

Lipcowe wyniki Megapanelu

Zachęcamy również do zapoznania się z tekstem o metodologii badania Megapanel PBI/Gemius

Aktualizacja: 21 października 2005 11:06

Materiał uzupełniliśmy o tabelę z rankingiem komunikatorów oraz kilka słów komentarza.