Sierpniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Prezentujemy najpopularniejsze polskie witryn ze względu na zasięg, liczbę odsłon i czas oraz ranking komunikatorów. Już 13 mln osób w Polsce korzysta z Google! Czy Nasza-Klasa osiągnęła już maksimum swoich możliwości? Popularny serwis społecznościowy zwalnia delikatnie tempo, z jakim dotychczas zwiększał zasięg. Mimo to, stali użytkownicy spędzają na Naszej-Klasie coraz więcej czasu - już ok. 11 godzin i 30 minut miesięcznie. Wszystkie dane pochodzą z badania Megapanel PBI/Gemius.

Sierpniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce
Ranking witryn według zasięgu miesięcznego

Pierwszych siedem pozycji w rankingu pozostaje bez zmian. Miejsce lidera (można by wręcz pokusić się o stwierdzenie, że jak zawsze) należy do Google, z tą różnicą, że wyszukiwarkowy gigant przekroczył już psychologiczną granicę 13 mln użytkowników.

Tym samym Google jeszcze bardziej powiększyło dystans do pozostałych polskich witryn. Znajdujący się na 2. miejscu w zestawieniu Onet.pl, który teoretycznie jest pierwszym kandydatem mogącym zagrozić wyszukiwarce, nie zyskał nowych użytkowników. Wręcz przeciwnie - nieco traci na zasięgu (o 0,22 punktu procentowego).

Wygląda na to, że również Nasza-Klasa.pl nie powstrzyma pochodu Google jako lidera polskiego rynku. Wykazujący sporą dynamikę wzrostu w pozostałych miesiącach serwis zwolnił - jedynie 0,23 dodatkownego punktu procentowego do zasięgu.

Z pierwszej dwudziestki wypada Grupa IDG. Od początku roku zaobserwować można powolny odpływ użytkowników z portalu. Na zasięgu o ponad 0,4 punktu procentowego traci też inny duży portal - Interia.pl, co daje mu zasięg na poziomie 48,71 proc.

W rankingu zyskują serwisy zrzeszone pod szyldem Gadu-Gadu - jeszcze w lipcu na 14., obecnie na 12. miejscu.

Mocno, bo prawie o 6 punktów procentowych, na zasięgu traci Mozilla.com. Witryna spada w rankingu i zajmuje 13. lokatę. Spada również Grupa Fotka.pl - z 13. na 14. i minus 1 punkt procentowy zasięgu.

Sierpniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Ranking witryn według miesięcznej liczby odsłon

Najpopularniejszy polski serwis społecznościowy dla kolegów i koleżanek ze szkolnych ław zyskuje nieco w rankingu według miesięcznej liczby odsłon. Użytkownicy Naszej-Klasy wygenerowali w sierpniu prawie 1 mld odsłon więcej niż w lipcu, co oznacza, że na jedną osobę przypada ponad 11,5 tys. odsłon. Wzrosła liczba odsłon na portalu Gazeta.pl (więcej o ok. 32 mln).