Sierpniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Prezentujemy najnowsze wyniki badania oglądalności witryn internetowych - Megapanel PBI/Gemius. Sierpień nie przyniósł specjalnych niespodzianek. Interia.pl uciekła o2.pl powiększając różnicę zasięgu w stosunku do konkurenta, Gazeta.pl przeniosła się na siódmą pozycję, wyprzedzając serwisy Microsoftu. W rankingu ze względu na liczbę odsłon Google powróciło na trzecią pozycję, zastępując na niej serwisy Grupy Fotka.pl, które spadły na 4 miejsce.

W stosunku do lipca nie nastąpiły zmiany pozycji na żadnym z miejsc pierwszej 10 witryn.

Zwiększyła się przewaga portalu Interia.pl nad o2.pl - w sierpniu wyniosła 2,36 pkt proc. w stosunku do 1,61 pkt proc. w lipcu. Portal Gazeta.pl awansował na siódmą pozycję, zyskując 0,23 pkt proc. zasięgu w stosunku do lipca.

Wszystkie witryny z pierwszej 5 straciły zasięg w stosunku do lipca. Najmniej Google - 0,33 pkt proc., najwięcej WP - 2,69 pkt. proc.

Google powróciło na trzecie miejsce rankingu ze względu na liczbę odsłon, lecz ma ich niewiele więcej niż serwisy z Grupy Fotka.pl.

Bez zmian w pozycjach pierwszych 9 witryn w stosunku do lipca 2007 r. O kilka oczek w górę awansowały serwisy Grupy Gadu-Gadu, które w lipcu znajdowały się na 20 pozycji, w sierpniu znalazły się na 16 miejscu.

W rankingu komunikatorów dominującą pozycję od lat ma Gadu-Gadu. Ponad 4 mln (o 1,8 mln mniej niż Gadu-Gadu) korzysta z komunikatora Skype. Spora liczba użytkowników - 855 tys. - używa komunikatora portalu o2.pl - tlen.pl.

Aktualizacja: 23 października 2007 10:15

Dodaliśmy tabelki interaktywne oraz uzupełniliśmy tekst o dodatkowe informacje.