Sierpniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Prezentujemy dwudziestkę najpopularniejszych witryn w Polsce za sierpień 2006, według badania Megapanel Gemius/PBI. W stosunku do lipca, większość witryn zanotowała wzrost oglądalności. Niespodzianką tego miesiąca jest serwis Allegro.pl, który wspiął się na czwartą pozycję, wyprzedzając portal Interia.pl. Na 20 miejscu pojawiła się witryna panoramafirm.pl.

Witryny zaczęły odrabiać lipcowe straty. Google zyskał 175 tys. użytkowników (real users), Onet.pl 100 tys., a WP 190 tys. Interia.pl, którą odwiedziło w sierpniu o 70 tys. więcej użytkowników niż w lipcu, spadła o oczko w dół za sprawą Allegro.pl. Ten najpopularniejszy serwis aukcyjny w Polsce zanotował wzrost aż o pół miliona użytkowników.

Z 13 w lipcu, na 12 miejsce w sierpniu przemieściła się grupa IDG, która zyskała 400 tys. użytkowników (real users). Z 18 na 16 pozycję przeniosła się witryna OtoMoto, o trzy oczka w dół spadł serwis Plus GSM. Osemka.pl zajmuje 19, a nie jak poprzednio 20 miejsce.

Pod względem liczby odsłon, najpopularniejszy jest serwis Allegro.pl, w poprzednich rankingach pierwszy był Onet.pl. Na dziesiątym miejscu pojawił się portal Gazeta.pl.

Sierpniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

W stosunku do lipca, komunikator Gadu-Gadu miał 110 tys. użytkowników więcej. Ze Skype'a korzystało aż 300 tys. użytkowników (real users), niż w poprzednim miesiącu.

Sierpniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

W rankingu według miesięcznego czasu na uwagę zasługuje awans serwisu YouTube, przesunął się on o cztery miejsca w górę, na pozycję 15. Pierwsze piątka bez zmian w stosunku do ubiegłego miesiąca.

Sierpniowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Więcej:

Lipcowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Metodologia badania Megapanel PBI/Gemius w pytaniach i odpowiedziach

Aktualizacja: 23 października 2006 11:13

Dodaliśmy rankingi według liczby odsłon i czasu oraz zestawienie najpopularniejszych komunikatorów.