Siepomaga nominowane do tytułu Firma Roku 2012

Siepomaga to platforma do społecznościowego finansowania inicjatyw z trzeciego sektora. Zadaniem inicjatywy jest stworzenie miejsca, w którym organizacje pozarządowe spotykają się z osobami, które chca pomagać.

Siepomaga nominowane do tytułu Firma Roku 2012

Platforma działa już od 2009 roku. Obecnie liczy ponad 20 tys. zarejestrowanych użytkowników, którzy do tej pory przekazali ponad 3,2 mln zł na rzecz 500 organizacji pozarządowych. Siepomaga nie jest zależne od konkretnych organizachi charytatywnych i jest skierowane zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw.

Osoby pomagające mają możliwość organizowania własnych zbiórek na rzecz potrzebujących, wspomagania finansowego dowolnie wybranych celów lub fundacji.

- Siepomaga stało się centrum ludzi zaangażowanych społecznie.- mówi Monika Urban, szefowa serwisu. - Tym samym Siepomaga jest "węzłem", który łączy użytkowników Internetu, partnerów biznesowych, organizacje charytatywne i osoby lub instytucje potrzebujące wsparcia.

Siepomaga nominowane do tytułu Firma Roku 2012

sie pomaga

Każdego dnia serwis odwiedza ponad 8 tysięcy uzytkowników. Najbradziej skuteczne są akcje wirusowe, które szybko rozprzestrzeniają się wsród internatów.  Kilka najbardzie znanych akcji to:

-Bieg dla Karoliny - biegacze zorganizowali korespondencyjny bieg, zbierając prawie 30 tys.zł na lek dla chorej dziewczyny

-Mafia dla psa - filmik z Ryśkiem z Klanu, który pokazywał, jak nie należy traktować psów, zachęcił tysiące osób do pomocy zwierzętom

-Artyści dla Toli - kartki wykonane przez uzdolnionych grafików poszły w świat jako podziękowanie za wpłaty na operację serca małej Toli

Platforma Siepomaga jest nominowana do do tytułu firmy roku polskiego internetu konferencji internet2K13.

Serdecznie zapraszamy na konferencję oraz zachęcemy do głosowania na nominowanych.