Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Sieciowy telefon Cisco

Cisco Systems zaprezentowała telefon przenośny, wykorzystujący do przesyłania głosu bezprzewodową sieć Wi-Fi. Sprzedaż urządzenia, z którego będzie można korzystać w zasięgu coraz popularniejszych bezprzewodowych sieci komputerowych, rozpocznie się w czerwcu.

Telefon oznaczony jest numerem 7920 - ideą jego twórców nie było stworzenie alternatywy dla telefonii komórkowej, lecz raczej udostępnienie pracownikom dużych korporacji wygodnego, taniego w ekploatacji środka komunikacji. Niewykluczone jest jednak, że kolejne modele "sieciowego" telefonu wyposażone będą w możliwość korzystania z sieci komórkowych - tak, by można z nich było korzystać również poza biurem.

Model 7920 to drugi tego typu produkt Cisco - pierwszym był stacjonarny model 7960 IP, który wymagał podłączenia do sieci Ethernet. 7920 idzie krok dalej, ponieważ komunikuje się z siecią bezprzewodową - jest więc znacznie wszechstronniejszy. Sprzedaż nowego telefonu rozpocznie się w USA w czerwcu, zaś krótko później również w Europie. Cena urządzenia nie jest na razie znana.