Sieciowy RPG dla... komórek

Duńskie studio watAgame poinformowało o uruchomieniu pierwszej sieciowej gry RPG, przeznaczonej dla użytkowników telefonów komórkowych - zatytułowanej Era of Eidolon. Gra, w której wziąć udział mogą gracze z całego świata, powstała w oparciu o Trylogię J.R.R Tolkiena.

Sieciowy RPG dla... komórek

Era of Eidolon

"Gdy tworzyliśmy 'Era of Eidolon', zależało nam przede wszystkim na dostarczeniu posiadaczom telefonów komórkowych emocji podobnych do tych, których doświadczają osoby grające np. w EverQuest" - tłumaczy Henrik Riis, szef watAgame. Jego zdaniem, do popularności gry może wydatnie przyczynić się fakt, iż jest ona dostępna nie tylko dla użytkowników najnowocześniejszych telefonów komórkowych, takich jaki np. Nokia N-Gage. Do wzięcia udziału w rozgrywce wystarczy bowiem, by telefon obsługiwał Javę (oraz, oczywiście, mógł nawiązywać połączenie z Internetem).

Przedstawiciele watAgame poinformowali, że gra Era of Eidolon dostępna jest dla użytkowników telefonów komórkowych firmy Nokia - pełną listę modeli, jak również inne związane z grą informacje, można znaleźć na jej oficjalnej stronie internetowej:http://www.eraofeidolon.com .