Sieci P2P modne w pracy

Działania RIAA wymierzone w sieci P2P wcale nie podziałały na internautów jak straszak – z badania przygotowanego przez Blue Coat Systems wynika, że ponad 40% amerykańskich pracowników wciąż z upodobaniem wymienia się plikami muzycznymi.

Informację podała agencja Reuters. W badaniu wzięło udział 300 respondentów. 42% z nich zaznaczyło, że działania RIAA nie wpłynęły na ich zainteresowanie programami typu KaZaA czy iMesh. Ponad jedna trzecia badanych przyznała, że wymienia się plikami mp3 w czasie pracy.

Ponad dwie trzecie badanych przeznacza w pracy średnio 16 minut dziennie na wymianę plikami. Są jednak też tacy, którym korzystanie z sieci P2P zabiera ponad godzinę (16% ankietowanych).

Pracownicy podkreślają, że nie boją się RIAA. Prawie 60% ankietowych stwierdziła, że nie przejmuje się tym, czy organizacja pozwie ich do sądu czy nie.

Badanie zostało przeprowadzone za pośrednictwem poczty elektronicznej wśród pracowników prywatnych i publicznych firm (większość z nich ma siedziby w Ameryce Północnej).