SiePomaga.pl: społecznościowe wsparcie dla potrzebujących

Wystartowała platforma społecznościowego pomagania potrzebującym. Każdy internauta nawet złotówką wspomóc może wybrany przez siebie cel za pośrednictwem serwisu SiePomaga.pl.

http://SiePomaga.pl to internetowa platforma pomagania, za pośrednictwem której każdy internauta wspomóc może finansowo wybraną organizację posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego. Jak zapewniają twórcy wszystkie organizacje starające się o pomoc są dokładnie weryfikowane, w przypadku gdy pojawią się wątpliwości dotyczące ich działania, właściciel serwisu ma prawo odmówić rejestracji na platformie.

Metoda "zrzucania" się wielu użytkowników na jeden wybrany cel, znana chociażby z serwisów social lending, stanowić ma rozwiązanie sytuacji, w której nie każdy pozwolić sobie może na wpłatę dużych sum pieniężnych.

Tutaj nie pomaga się w pojedynkę. Pomagamy wszyscy razem! Łącząc siły możemy naprawdę zmieniać świat! - przeczytać można na blogu towarzyszącym serwisowi.

SiePomaga.pl: społecznościowe wsparcie dla potrzebujących

Siepomaga.pl

Organizacje, które czekają na wsparcie pogrupowane są w kategorie tematyczne (np. dzieci, badania naukowe, ochrona środowiska, bezdomni i ubodzy, zwierzęta i in.), można je także przeglądać za pomocą wyszukiwarki. Aby wesprzeć wybrany cel, nie trzeba być zalogowanym użytkownikiem, aczkolwiek opcja logowania daje również możliwość wyrażania poparcia (poprzez kliknięcie) dla wybranego celu.

Po zadeklarowaniu odpowiedniej kwoty "Pomagacz" (który może również pozostać anonimowy) przekierowany jest na stronę, gdzie dokonuje się wpłaty mając do wyboru jeden z kilkunastu formularzy transferów bankowych oraz płatności kartą kredytową.

Jaka jest gwarancja, że wpłacone pieniądze zostaną przekazane na wybrany cel? Organizacja ręczy swoją reputacją, że tak będzie. Gdy cel się zakończy (czasowo, lub zostanie wystarczająca kwota uzbierana), wtedy SiePomaga, ma prawo żądać od organizacji informacji co teraz z tymi pieniędzmi - informuje Patryk Urban, pomysłodawca i kierownik projektu. W przypadku gdy np. pieniądze na dany cel nie będą już potrzebne (np. innym kanałem będzie finansowanie, albo niestety np. koń Semir na leczenie którego trwa obecnie zbiórka nie dożyje) wtedy zebrana kwota trafia na działalność statutową organizacji.

Jaki jest model biznesowy SiePomaga.pl? SiePomaga nie pobiera żadnych opłat ani od organizacji, ani od Pomagaczy. Chcemy się utrzymać ze sponsoringu firm, które w ramach swojej strategii CSR, chcą utrzymywać platformę pomagania. To powinno wystarczyć na utrzymanie i dalszy rozwój serwisu oraz mały zysk dla nas. Na pewno nie będziemy maksymalizować zysku zawalając Pomagaczy wyskakującymi banerami - mówi Patryk Urban. Organizacja ponosi naturalnie prowizje na rzecz integratora płatności banków, związaną z przekazaniem środków od pomagacza do organizacji. Prowizja nie przekracza 2,8 %. Działamy w kierunku jej zmniejszania - zapewnia kierownik projektu.

Właścicielemi serwisu są Patryk Urban, Adam Sobczak (olsztyński przedsiębiorca i Anioł biznesowy tego projektu) oraz spółka Netguru, w której portfolio znajduje się m.in. mikroblogowy serwis Flaker.pl.