Sfora.biz - wykopane newsy biznesowe od o2

Sfora.pl - serwis o2.pl agregujący informacje z innych źródeł oraz bazujący na rekomendacjach internautów ma młodszą siostrę. Działa już Sfora.biz - promowana hasłem "psy na gospodarkę".

Spowolnienie gospodarcze inspiruje największych graczy polskiego internetu do uruchamiania projektów poświęconych tematyce biznesu i ekonomii. Kilka tygodni temu Gazeta.pl odpaliła Wyborcza.biz, teraz o2.pl wzmacnia swoją obecność w tym sektorze rynku.

Internauci zainteresowani informacjami ekonomicznymi, biznesowymi i finansowymi, którzy ufają rekomendacjom innych użytkowników sieci korzystać już mogą z nowego serwisuhttp://Sfora.biz wydzielonego z ogólnotematycznej Sfory.

Są już internauci którzy uciekają od serwisów, które mieszają news popularny, polityczny i społeczny, z tematami gospodarczymi, chcąc czytać doniesienia ekonomiczne w wyraźnym kontekście - powiedział Michał Brański, członek zarządu o2.pl. To do nich przede wszystkim adresowana jest Sfora w wersji "biznes".

Ekonomiczna Sfora oprócz zajawek informacji wyszperanych przez internautów w sieci, które komentować można oraz "sforować" (głosować) wpływając na ich widoczność na stronie głównej, oferuje także RSS-y z największych dzienników i serwisów ekonomicznych polskich (m. in. Puls Biznesu, Gazeta Prawna, Rzeczpospolita) oraz źródeł zagranicznych (amerykańskich i brytyjskich, niemieckich, francuskich, rosyjskich). Tak jak informacje "sforowane" przez internautów źródła RSS przekierowują na strony wydawców i otwierają się w nowym oknie opatrzonym, możliwą do usunięcia, ramką serwisu Sfora.

Sfora.biz - wykopane newsy biznesowe od o2

Sfora.biz

Mimo pojawiających się w ubiegłym roku kontrowersji dotyczących legalności działania serwisów agregujących informacje z innych źródeł (m. in. Wykop.pl, Wyczaj.to) - do tej pory sprawa nie doczekała się ostatecznego rozwiązania, a internauci wyraźnie polubili ten sposób dzielenia się ciekawymi wiadomościami wyszukanymi w sieci. Uruchomiony w grudniu 2008 r. serwis Sfora.pl wg lipcowej fali badania Megapanel PBI/Gemius odwiedzany jest miesięcznie przez przez ponad 721 tys. użytkowników. Jeśli Sfora.biz cieszyć się będzie podobnym uznaniem - stanowić będzie dobre uzupełnienie innych serwisów biznesowych z portfela o2.pl. Poświęcony wydarzeniom gospodarczym oraz finansom konsumenckimhttp://Hotmoney.pl , który w lipcu odwiedziło 437 tys. real users dopełnia dostarczający analiz giełdowych serwishttp://Notowany.pl .