Sex.com jeszcze nie na sprzedaż

Na dziś zaplanowana została aukcja domeny Sex.com. Do licytacji jednak nie dojdzie. Powód? Trzej inwestorzy złożyli wniosek o upadłość spółki ESCOM, właściciela domeny

Ostatni raz domena Sex.com zmieniła właściciela w 2006 roku. Wówczas nabywca zapłacił za przemawiający do wyobraźni adres 14 milionów dolarów.

O domenie zrobiło się znowu głośno w połowie lutego br., kiedy to obecny właściciel domeny, firma ESCOM wystawiła domenę na sprzedaż. Przyczynami, dla których firma chciała sprzedać legendarny adres są zadłużenie i zobowiązania finansowe ESCOM.

Datę licytacji ustanowiono na 18 marca, a warunkiem przystąpienia do aukcji była potwierdzona przez bank rezerwa finansowa w wysokości okrągłego miliona dolarów. Zabezpieczenie to miało zapewnić bezproblemowy przebieg licytacji.

Atmosferę podgrzewał dodatkowo fakt, że za Sex.com nie ustanowiono ceny wywoławczej. Analitycy spodziewali się jednak, że padnie nowy rekord na rynku domen. Według "The Guardian" najdrożej dotychczas sprzedaną domeną była fund.com (za 10 mln dol).

Sex.com jeszcze nie na sprzedaż

Strona stworzona pod domeną Sex.com to zbiór linków odsyłających do stron pornograficznych.

Jak podaje "GW", licytację odwołano dziś w ostatniej chwili. Wniosek o upadłość ESCOM złożyło trzech wierzycieli firmy: Washington Technology Associates, iEntertainment oraz AccountingMatters.com. Domagają się oni od ESCOM zwrotu ponad 10 mln dol.