Setki filmów z Sieci

Przedstawiciele firm RealNetworks oraz Starz Encore Group poinformowali o planach uruchomienia wspólnego serwisu internetowego, z którego za opłatą będzie można pobierać filmy. Usługa ma ruszyć w połowie przyszłego roku; każdego miesiąca do oferty serwisu ma być dodawane ponad 100 filmów.

Wspólne przedsięwzięcie Real i Starz będzie nosiło nazwę "Starz on Demand". Z pierwszych deklaracji przedstawicieli obu firm wynika, że usługa będzie stosunkowo tania (choć konkretnych kwot na razie nie podano), zaś katalog filmów - ogromny. Możliwe będzie to dzięki temu, że serwis internetowy powstanie na bazie podobnej usługi, oferowanej już w tej chwili przez Starz Encore Group klientom amerykańskich sieci telewizji kablowej.

W przeciwieństwie do niektórych tego typu serwisów, filmy dostępne w ramach "Starz on Demand" internauci będą mogli pobierać na twardy dysk komputera i oglądać w dogodnym dla siebie momencie. Pliki zostaną zabezpieczone przed nielegalnym kopiowaniem przy pomocy technologii, stosowanej (i sprawdzającej się) w oferowanej przez RealNetworks usłudze RealOne SuperPass.