Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Serwisy tematyczne we wrześniu

Kolejny miesiąc z rzędu przedstawiamy najpopularniejsze w Polsce witryny w 12 kategoriach tematycznych. Wyniki pochodzą z badania Megapanel PBI/Gemius i są autoryzowane przez Radę Badania. Wrzesień przyniósł kilka niespodzianek. Nowością w kategorii Motoryzacja są serwisy motoryzacyjne portalu o2.pl, które znalazły się na wysokiej, piątej pozycji. Kategoria Budownictwo i Nieruchomości zyskała nowego lidera, serwisy Gazeta.pl. Jednak portal Agory, spadł już z pierwszego miejsca w kategorii Praca, palma pierwszeństwa powróciła do wortalu Pracuj.pl. We wrześniowych wynikach widać jak na dłoni, jak duże mogą być różnice popularności danego serwisu w zależności od miesiąca, przykładowo, serwis edukacyjny Ściąga.pl zyskał w stosunku do sierpnia aż 1,3 mln użytkowników.

W tym miesiącu nie obyło się bez tajemniczych witryn, które znalazły się na wysokich pozycjach. Dziewiąte miejsce w kategorii Kultura i Rozrywka to serwis ovh.org, który nie zawiera ani rozrywki, ani wiadomości kulturalnych. Z kolei na drugie miejsce rankingu Nowe Technologie trafił serwis toplista.pl, umożliwiający tworzenie rankingów stron internetowych.

Najpopularniejsze kategorie

Wyniki w tabeli są uporządkowane według liczby użytkowników. Najwięcej z nich korzysta z witryn w kategorii Kultura i Rozrywka. Także biorąc pod uwagę liczbę odsłon serwisy z tej kategorii są najpopularniejsze. Druga najpopularniejsza kategoria pod względem liczby odsłon to Społeczności, a trzecia to Informacje, Publicystyka, Media.

Serwisy tematyczne we wrześniu

Kilknij aby powiększyć

Kategoria Informacje, Publicystyka, Media

Serwisy informacyjne portalu Gazeta.pl wyprzedziły Interię i powróciły na trzecią pozycję, z której spadły w czerwcu bieżącego roku. Interia.pl straciła w swoich sekcjach informacyjnych w stosunku do sierpnia 213 tys. użytkowników (real users) oraz 1,48 pkt procentowego zasięgu. Tymczasem Gazeta.pl zyskała 52 tys. użytkowników.

Mniej użytkowników serwisów informacyjnych niż w poprzednim miesiącu miały także portale Onet.pl (42 tys.) oraz WP (241 tys.). Najwięcej, 111 tys. użytkowników, zyskały serwisy informacyjne portalu o2.pl, cieszy się on także największym wzrostem zasięgu spośród portali, o 0,96 pkt procentowego. Z rankingu wypadły serwisy informacyjne portalu Gery.pl.

Nowością w kategorii jest serwis z mapami Google, który odwiedziło we wrześniu 336 tys. użytkowników i miał zasięg 2,67%.

Serwisy tematyczne we wrześniu

Kategoria Kultura i Rozrywka

Pierwsze sześć miejsc pozostaje bez zmian w stosunku do ubiegłego miesiąca, zwiększyły się zasięgi i liczba użytkowników pięciu serwisów rozrywkowych. Wyjątkiem są serwisy Interia.pl, które straciły w stosunku do sierpnia 79 tys. użytkowników.

Na dziewiątym miejscu pojawiła się witryna ovh.org, jednak po wpisaniu tego adresu do przeglądarki można trafić na strony... firmy hostingowej.

Pnie się w górę serwis fotosik.pl, w maju nie było go w zestawieniu, w czerwcu miał 7% zasięgu i 891 tys. użytkowników. W tym miesiącu wskoczył na 10, z 11 pozycję, z liczbą 1 mln 200 tys. użytkowników i zasięgiem na poziomie 9,55%.

Z 17 w sierpniu, na 14 we wrześniu awansował serwis Google Video.

Serwisy tematyczne we wrześniu

Kategoria Motoryzacja

Nowością zestawienia są serwisy motoryzacyjne portalu o2.pl, które od razu znalazły się na piątej pozycji, z 642 tys. użytkowników. Portal uruchomił na początku września witrynę autokrata.pl.

Serwisy motoryzacyjne Gratka.pl zostały zgrupowane i wskoczyły na trzecie miejsce wyprzedzając Onet.pl.

Dużo straciły serwisy dotyczące motoryzacji portalu Gazeta.pl. W stosunku do sierpnia miały 143 tys. użytkowników mniej i zasięg niższy o 1,1 pkt procentowego.

Serwisy tematyczne we wrześniu

Kategoria Biznes, Finanse, Prawo

Nie nastąpiły zmiany w pierwszej szóstce zestawienia. W porównaniu do ubiegłego miesiąca zmniejszył się dystans między wortalem Money.pl, który stracił 1,08 pkt procentowego zasięgu a serwisem Bankier.pl,. który zyskał 0,65 pkt procentowego.

Serwisy tematyczne we wrześniu

Kategoria Budownictwo i Nieruchomości

Po raz pierwszy liderem tej kategorii został portal Gazeta.pl, który uruchomił we wrześniu nowy serwis "Dom". Patrząc na małe różnice w liczbie użytkowników i zasięgu w pierwszej trójce wszystko może się zmienić. Największe różnice widoczne są w liczbie odsłon, których zdecydowanie najmniej ma Murator.

Na dziewiątą pozycję, z 12 w lipcu i sierpniu, awansował serwis ogłoszeniowy szybko.pl, który zyskał w stosunku do sierpnia 16,7 tys. użytkowników.

Serwisy tematyczne we wrześniu
Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New replica rolex watches are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.