Serwisy tematyczne we wrześniu

Kategoria Edukacja

Każdy z serwisów zanotował duże wzrosty zasięgu w stosunku do sierpnia, jednak rekordzistą jest sciaga.pl, która zyskała 10,7 pkt procentowego zasięgu i aż 1,3 mln użytkowników.

Serwisy edukacyjne Interia.pl wyprzedziły portal Gazeta.pl i znalazły się na piątej pozycji. We wrześniu pierwsza szósta powróciła do układu z czerwca, gdy trwał jeszcze rok szkolny. Z 12 na 17 miejsce spadły serwisy edukacyjne WP.

Serwisy tematyczne we wrześniu

Kategoria Sport

Nowością zestawienia jest brak serwisu bukmacherskie.waw.pl, który był generatorem ruchu dla witryn umożliwiających zakłady bukmacherskie.

Bez zmian w pierwszej czwórce, nadal sport jest domeną portali. Jednak wszystkie cztery serwisy miały we wrześniu mniej użytkowników niż w sierpniu.

Serwisy tematyczne we wrześniu

Kategoria Styl Życia

Serwisy "lajfstajlowe" portalu WP wskoczyły na drugie miejsce, zajmowane do tej pory przez o2.pl. W stosunku do sierpnia WP zyskała w tej kategorii 150 tys. użytkowników i miała ich 2,3 mln, natomiast o2.pl straciło 186 tys. użytkowników.

Serwisy tematyczne we wrześniu

Kategoria Turystyka

Co nie dziwi, po wakacjach wszystkie większe serwisy turystyczne zanotowały spadki. Pierwsze dwa miejsca bez zmian, na trzecim znalazł się serwis rozklady.com.pl, który w sierpniu był na piątej pozycji.

Serwisy tematyczne we wrześniu

Kategoria Nowe Technologie

Na drugim miejscu debiutuje serwis toplista.pl, który umożliwia tworzenie "w pełni profesjonalnego rankingu stron WWW", można dyskutować czemu znalazł się w kategorii Nowe Technologie.

O pięć miejsc w górę przeniósł się serwis z oprogramowaniem open-source Sourceforge.net, który miał we wrześniu 776 tys. użytkowników. Aż o dziesięć oczek w górę awansowała witryna emule-project.net z oprogramowaniem p2p eMule, która miała we wrześniu 199 tys. użytkowników więcej niż miesiąc wcześniej.

Nowością jest serwis searchengines.pl, który znalazł się na 18 pozycji i miał 518 tys. użytkowników.

Serwisy tematyczne we wrześniu

Kategoria Praca

We wrześniu wszystkie większe serwisy zanotowały znaczne wzrosty oglądalności. Serwisy dotyczące zatrudnienia portalu Gazeta.pl nie były długo liderem tej kategorii. Na pierwsze miejsce rankingu powrócił wortal pracuj.pl, który miał we wrześniu 376 tys. użytkowników więcej niż w sierpniu.

Wortal Money.pl wyprzedził w tej kategorii portal Onet.pl, który spadł z siódmej na dziewiątą pozycję.

Serwisy tematyczne we wrześniu

Kategoria Społeczności

W tej kategorii nie zaszły zmiany aż w pierwszej trzynastce witryn. O dwa oczka w górę, w stosunku do sierpnia, awansował serwis do publikacji zdjęć flickr.com, należący do Yahoo!

Serwisy tematyczne we wrześniu

Patrz także:

Serwisy tematyczne w sierpniu