Serwisy tematyczne w sierpniu

Prezentujemy zestawienie najpopularniejszych witryn w 12 kategoriach tematycznych, według Megapanel PBI/Gemius, zatwierdzone przez radę badania. Najczęściej odwiedzaną kategorią w sierpniu, podobnie jak w lipcu była "Kultura i rozrywka", należące do niej witryny odwiedziło 95,5% polskich internautów, o 1,5% mniej niż miesiąc wcześniej. Użytkownik spędzał na nich średnio cztery i pół godziny, aż o godzinę więcej niż w lipcu. Pod względem ilości spędzanego czasu na witrynie, drugą najpopularniejszą kategorią były "Społeczności" - średnio internauta przebywał na witrynach z tej grupy cztery godziny. Serwisy z grupy "Informacje, publicystyka, media" były drugą najpopularniejszą kategorią, odwiedziło je w sierpniu 81,38% internautów, czyli ok. 7% więcej niż w lipcu.

Trzecią najpopularniejszą kategorię, stanowią serwisy z grupy "Nowe technologie", na które zagląda 76% polskich internautów, czyli ok. 9,6 mln osób.

Najmniej popularne są serwisy należące do kategorii "Budownictwo i nieruchomości" oraz "Praca", korzystał z nich, podobnie jak w lipcu, co piąty polski interanuta.

Pod względem liczby odsłon na użytkownika, najwięcej mają ich witryny z kategorii "Kultura i rozrywka" (246), niewiele więcej niż "Społeczności" (średnio 237). Trzecia "Motoryzacja", ma już znacznie mniej, bo średnio 77 odsłony/użytkownika. Jednak sumaryczna liczba odsłon w przypadku "Kultury i rozrywki" wynosi 2,9 mld, w stosunku do 1,8 mld, które odnotowały łącznie witryny z grupy "Społeczności".

Kategoria Informacje, Publicystyka, Media

Nowością są serwisy telewizji TVN, które od razu awansowały na 10 pozcyję, z zasięgiem 4,82%. O sześc oczek w dół spadły serwisy BBC.

Serwisy tematyczne w sierpniu

Kategoria Kultura i Rozrywka

Bez zmian na pierwszych pięciu miejscach. Na 17 pozycji pojawił się serwis Google Video, z zasięgiem 7,28%. Z rankingu zostały "wypchnięte" serwisy rozrywkowe portalu Gazeta.pl.

Serwisy tematyczne w sierpniu

Kategoria Motoryzacja

Serwisy motoryzacyjne portalu Interia.pl powróciły na drugą pozycję. Wysoko, na 6 z 11 pozycji, awansowały serwisy motoryzacyjne Gazeta.pl, które miały w sierpniu zasięg na poziomie 3,70%.

Serwisy tematyczne w sierpniu

Kategoria Biznes, Finanse, Prawo

W stosunku do lipca nie zaszły zmiany w pierwszej siódemce witryn. Z rankingu wypadł serwis expander.pl.

Serwisy tematyczne w sierpniu

Kategoria Budownictwo i Nieruchomości

W sierpniu zwiększył się zasięg witryn z tej kategorii. Do pierwszej dziesiątki wszedł serwis Skyscrapercity.com. Interia.pl wyprzedziła WP.pl, ale z minimalną różnicą.

Serwisy tematyczne w sierpniu

Kategoria Edukacja

Zniknął debiutant zeszłego miesiąca - thefreedictionary.com. Bez zmian w pierwszej piątce serwisów.

Serwisy tematyczne w sierpniu

Kategoria Sport

Również w tej kategorii pierwsze pięć miejsc nie zmieniło się w stosunku do lipca.

Serwisy tematyczne w sierpniu

Kategoria Styl Życia

Wortal Kobieta.pl wydawnictwa G+J utrzymał swoją siódmą pozycję. Nie ma zmian w pierwszej 11 witryn.

Serwisy tematyczne w sierpniu

Kategoria Turystyka

W sierpniu zasięgi najpopularniejszych witryn w tej kateogrii były niższe niż w lipcu.

Serwisy tematyczne w sierpniu

Kategoria Nowe Technologie

Z czternastego na piąte miejsce wskoczyły serwisy z grupy Nowe technologie portalu Onet.pl, które maja obecnie ponad 765 tys. użytkowników. Swoją pozycję umocniły serwisy IDG.pl.

Serwisy tematyczne w sierpniu

Kategoria Praca

Po kilku miesiącach wspinania się w górę, serwis Praca Gazeta.pl wyprzedził wortal Pracuj.pl. Różnica jest minimalna i wynosi zaledwie 0,05%. Na siódme, z piątego, spadły serwisy dotyczące pracy portalu Onet.pl.

Serwisy tematyczne w sierpniu

Kategoria Społeczności

Pierwszą pozycję utrzymuje Onet.pl. Z pierwszej piątki, w stosunku do zeszłego miesiąca najwięcej przybyło Interii - 2,01%.

Serwisy tematyczne w sierpniu

Serwisy tematyczne w sierpniu