Serwisy tematyczne w marcu

Kategoria Sport

Serwisy tematyczne w marcu

W kategorii serwisów sportowych prowadzą zdecydowanie największe polskie portale, z wyłączeniem o2.pl, który ewidentnie tę tematykę zaniedbuje. Sezonowość popularności niektórych serwisów daje się dostrzec na przykładzie skionline.pl, który odnajdziemy lutym znalazł się na 12 pozycji, odnajdziemy już odnajdziemy marcu wypadł poza pierwszą dwudziestkę.

Kategoria Styl życia

Serwisy tematyczne w marcu

Onet pozostaje liderem w kategorii Styl życia, wyprzedzając Wirtualną Polskę, która tym razem straciła nieco na zasięgu i liczbie użytkowników, choć liczba odsłon praktycznie nie drgnęła. Nieznacznie słabiej ze względu na liczbę użytkowników radzi też sobie Interna, zajmująca nadal trzecie miejsce w zestawieniu. Na czwarte miejsce z piątego awansowały serwisy lifestylowe o2.pl, choć różnice nie są wciąż znaczące.

Gdy spojrzymy na wyniki z perspektywy liczby odsłon, okaże się, że - tak jak w lutym - prowadzi Onet, goniony przez WP i Gazeta.pl.

Kategoria Turystyka

Serwisy tematyczne w marcu

W marcu bardzo wysoko wspiął się serwis linii LOT, który w lutym był na 14 pozycji z liczbą 130 tys. użytkowników. Za takimi szybkimi wzrostami zwykle stoją akcje promocyjne.

Onet jest wciąż liderem tej kategorii z liczbą bliską miliona użytkowników. Aby znaleźć się w pierwszej dwudziestce, w marcu trzeba się było pochwalić liczbą co najmniej 112 tys. użytkowników. W lutym poprzeczka była o około 30 tys. niżej zawieszona. Warto w każdym razie zauważyć, że poniżej 12 miejsca panuje spora rotacja.

Kategoria Nowe technologie

Serwisy tematyczne w marcu

IDG jest niezmiennie liderem w kategorii Nowe technologie. Niezmiennie goni go Wapster. Widocznie awansowały dwie, rywalizujące ze sobą witryny, czyli PCWorld.pl z 10 na 5 miejsce oraz Chip.pl z 15 na 10. Spadek odnotowałytematyczne serwisy Onetu. Wciąż bardzo dobrze radzą sobie serwisy o nowych technologiach oferowane przez Wirtualną Polskę, choć odnotowały mały spadek zasięgu. Na uwagę zasługuje mozolna wędrówka ku górze serwisu rapidshare.de.

Kategoria Praca

Serwisy tematyczne w marcu

Tak jak w lutym, prowadzi Pracuj.pl. Tuż za nim ulokowała się zaś Gazeta.pl. Na znaczeniu bardzo zyskał jobpilot, który w lutym miał 213 tys. użytkowników, a w marcu już blisko pół miliona. Z zestawienia pozornie wypadł Onet. Pozornie, bo zobaczymy w zastępstwie serwisu "Onet.pl - Praca", witrynę InfoPraca.pl, czyli partnera portalu.

Kategoria Społeczności

Serwisy tematyczne w marcu

Pierwsza piątka bez zmian. Na szóstym miejscu z siódmego pojawił się serwis grono.net z liczbą prawie 800 tys. użytkowników. Zepchnął tym samym Generację Gadu-Gadu na siódme miejsce. Debiutantem - i to zaskakującym - są blogi Google: blogger.com. Zapewne dotychczas nie były uwzględnine w tej kategorii. Wielu polskich internatów pozyskał amerykański serwis do wymiany zdjęć Flickr.com, który w marcu zamyka zestawienie. W lutym był nieobecny w top 20. Na dalsze miejsca musiały spaść serwisy pozwalające przesyłać elektroniczne kartki, takie jak mojekartki.pl czy ekartka.pl

***

Lutowe rankingi tematyczne serwisów

Styczniowe rankingi tematyczne serwisów