Serwisy tematyczne w kwietniu

Prezentujemy ranking najpopularniejszych witryn z dwunastu kategorii za miesiąc kwiecień. Dane pochodzą z badania Megapanel Gemius/PBI. Większość witryn z czołówki poszczególnych kategorii odnotowała spadki w stosunku do marca, czego przyczyną była najprawdopodobniej świąteczna przerwa.

Onet nadal jest liderem w siedmiu z dwunastu kategorii. W niektórych z nich jednak sporo stracił. W stosunku do marca w kategorii Sport odnotował prawie 6% spadek zasięgu.

Podział na kategorie bywa problematyczny, czego najlepszym przykładem jest serwis z filmami patrz.pl, który trafił do sekcji Nowe Technologie, podczas gdy amerykański YouTube znajduje się w kategorii Kultura i Rozrywka. Dziwi również obecność serwisu z linkami do plików torrent Torrent.net.pl, w witrynach zaklasyfikowanych jako Społeczności.

Kategoria informacje, publicystyka, media

Serwisy tematyczne w kwietniu

Nową witryną w tej kategorii jest Dziennik.pl, który znalazł się na 18 pozycji. Axel Springer wydawca Dziennika, zapowiada, że taki adres będzie miał powstający właśnie portal wydawnictwa. Kolejny raz awansowały serwisy informacyjne portalu o2.pl, tym razem z siódmej na szóstą pozycję, wyprzedzając serwis online Rzeczpospolitej, która jednak nadal góruje nad o2, jeśli chodzi o liczbę odsłon. Aż na 15 pozycję wszedł serwis region.com.pl. Na 16 miejsce wrócił serwis radiomaryja.pl. Strony TVP straciły w stosunku do marca aż 4,5 % zasięgu.

Kategoria kultura i rozrywka

Serwisy tematyczne w kwietniu

W rankingu, na 19 pozycji pojawiła się witryna fotosik.pl. Aż o pięć miejsc spadł serwis YouTube, który aktualnie znajduje się na 20 pozycji. Serwis fotka.pl, który w marcu był na dziewiątym miejscu, znalazł się na siódmej pozycji. Z szóstej na dziewiątą pozycję spadł serwis ilove.pl.

Jeśli chodzi o liczbę odsłon, niekwestionowanym liderem w tej kategorii jest fotka.pl

Kategoria Motoryzacja

Serwisy tematyczne w kwietniu

Serwis auto.pl, który w marcu debiutował na ósmej pozycji, spadł aż na 19 miejsce rankingu. Nowością w zestawieniu jest serwis tipcars.com, który trafił na 18 pozycję.

Pod względem ilości odsłon pierwsze miejsce przypada OtoMoto, drugie sekcji motoryzacyjnej gratka.pl, a trzecie serwisowi mobile.de.

Kategoria Biznes, Finanse, Prawo

Serwisy tematyczne w kwietniu

Na uwagę zasługuje fakt zwiększonej różnicy w zasięgu stron Money.pl i Bankier.pl. W marcu wynosiła ona zaledwie 0,7%. W kwietniu Money.pl, wyprzedzało Bankiera o 1,8%. Bankier ma jednak większą liczbę odsłon. Na 20 miesce trafiła witryna parkiet.com.

Kategoria Budownictwo i nieruchomości

Serwisy tematyczne w kwietniu

Nowością w kategorii jest serwis skyscrapercity.com, który trafił aż na siódmą pozycję. Serwis Budownictwo i nieruchomości Wirtualnej Polski spadł z siódmej na dziesiątą pozycję, z kolei odpowiednia część portalu Interii awansowała z miejsca dziesiątego na ósme. Na 12 miejsce wskoczył serwis szybko.pl, który w marcu zajmował miejsce 20.

Kategoria Edukacja

Serwisy tematyczne w kwietniu

W kwietniu na piątym miejscu znalazły się serwisy edukacyjne Gazeta.pl, które awansowały z marcowej dziewiątej pozycji. Aż o 15 miejsc w dół spadła witryna servis.pl. Nowością w zestawieniu jest strona ufoki.pl.