Serwisy społecznościowe odwiedza 1/4 Europejczyków

Serwisy społecznościowe odwiedzane są co najmniej raz w miesiącu przez 1/4 Europejczyków. Internauci z Europy Zachodniej spędzają online średnio 11 godzin miesięcznie. 72% czasu w Sieci poświęcają na sprawy prywatne, a tylko 28% na służbowe , informuje European Interactive Advertising Association (EIAA).

Rozwój internetu szerokopasmowego powoduje, że Europejczycy coraz więcej czasu spędzają w sieci. Według danych IEAA 45% internautów z Europy Zachodniej korzysta z internetu codziennie. Spędzają w nim średnio 11 godzin i 20 minut tygodniowo, o 15% więcej niż w roku 2005.

Penetracja internetu szerokopasmowego rośnie w tempie 14% rocznie i zdaniem IEAA ma to bezpośrednie przełożenie na popularność serwisów społecznościowych, ponieważ internet jest medium polegającym na interakcji, a nie tylko jednostronnym przekazie informacji.

Według IEAA serwisy społecznościowe odwiedza 23% internautów. Na fora zagląda 30% więcej osób niż w 2005 roku. 31% internautów z Europy Zachodniej przynajmniej raz w miesiącu pobrało z Sieci muzykę, a 15% korzystało z telefonii VOIP - o 50% więcej niż w poprzednim roku.

Fora internetowe są najpopularniejsze w Hiszpanii, gdzie odwiedza je 36% internautów oraz w Niemczech, gdzie przynajmniej raz w miesiącu zagląda na nie 31% użytkowników Sieci. Natomiast blogi najpopularniejsze są we Francji, gdzie korzysta z nich co czwarty internauta.

W badaniu wzięło udział ponad 7 tys. osób z Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Włoch, Beligii, Holandii oraz krajów skandynawskich.

Więcej: IEAA (witryna w języku angielskim)