Serwis rekrutacyjny od Agora Ukraina

Agora Ukraina uruchomiła serwis rekrutacyjny dla absolwentów chcących rozpocząć karierę zawodową w renomowanych firmach na Ukrainie bez wcześniejszego doświadczenia zawodowego.

Powołana przez Agorę SA w maju 2007 r. spółka Agora Ukraina uruchomiła serwis rekrutacyjny Serwis StartJob.com.ua. Przeznaczony jest zarówno dla pracodawców, jak i dla szukających pracy absolwentów; umożliwia przeszukiwanie ogłoszeń według kategorii, miast i słów kluczowych oraz oferuje możliwość jednoczesnego wysyłania aplikacji do wielu firm.

Publikowanie ogłoszeń w serwisie jest nieodpłatne - pracodawcy jednak odpłatnie korzystać mogą z zaawansowanych funkcjonalności (np. profile VIP, pełny przegląd bazy aplikacji)

Oprócz bazy rekrutacyjnych w serwisie znajdują się też treści informacyjne zawierające porady dotyczące poszukiwania pracy, pisania życiorysu i listów motywacyjnych oraz przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej.

Serwis powstał na bazie platformy amerykańskiej, która została dostosowana do wymagań rynku ukraińskiego przez polskich i ukraińskich programistów.

W portfolio Agora Ukraina, oprócz serwisu StartJob.com.ua znajduje się serwis Blox.ua oraz portal z grami ChikiDriki.com.ua. Spółka uruchomiła też własne biuro reklamy internetowej AdBroker.

Źródło: http://www.agora.pl