Serwis polonijny od Interii

Interia.pl stworzyła specjalny serwis dla Polaków mieszkających w Anglii i Stanach Zjednoczonych. To już kolejny serwis przeznaczony wyłącznie dla polskich emigrantów, a uruchomiony w ostatnich miesiącach.

Anglia.interia.pl oraz usa.interia.pl mają być w zamierzeniu twórców, nie tylko serwisami informacyjnymi, ale przede wszystkim społecznościowymi. Użytkownicy mogą na nich publikować własne artykuły, opisywać swoje doświadczenia emigracyjne, dzielić się swoimi przemyśleniami na forum, a także tworzyć własne galerie zdjęć.

- Zależało nam na tym, by projekt dla Polonii skupiał się na ludziach zamieszkujących określony obszar geograficzny, a jego kształt zależał bezpośrednio od specyficznej struktury polskiej emigracji w różnych krajach- mówi Grzegorz Błażewicz, prezes zarządu Interia.pl.

Na stronach polonijnych znajdują się również najważniejsze wiadomości z Polski i ze świata oraz typowe dla danego kraju praktyczne informacje, m.in. o systemie edukacji, rynku pracy i mieszkaniowym.

Serwis polonijny od Interii

Jak zapowiadają przedstawiciele Interii, w przyszłości powstaną kolejne strony dedykowane dla polskich emigrantów przebywających w Irlandii, Szkocji oraz Niemczech.

W ostatnich miesiącach pojawiło się kilka nowych serwisów przeznaczonych dla Polonii rozsianej po całym świecie. W lipcu wystartował Londek.pl od Gazeta.pl, natomiast w sierpniu Wirtualna Polska uruchomiła serwis- polonia.wp.pl.

http://anglia.interia.pl

http://usa.interia.pl