Serwis WP o WP

Rówieśniczka Yahoo, Amazon i eBay - Wirtualna Polska - ropoczęła świętowanie dziesiątych urodzin. Swoją historię, osiągnięcia, gości i pracowników przedstawia w nowym, okazjonalnym serwisie 10lat.wp.pl.

Jak na razie, by trafić do serwisu trzeba znać jego adres, bo na stronie głównej WIrtualnej Polski nie ma informacji o obchodach dziesięciolecia istnienia portalu i związanym z tą okazją serwisie.

Materiały o Wirtualnej Polsce zostały pogrupowany w sześć grup tematycznych. Obok historii WP podanej w pigułce, ciekawostek czy wypowiedzi znanych osób o WP, internauci mogą zobaczyć twarze pracowników portalu. -Zależało nam na tym, by Wirtualną Polskę dało się poznać niejako od kuchni - mówi Katarzyna Halicka z Wirtualnej Polski - Znana dotąd jako portal, spółka, przedsiębiorstwo, tym razem odsłania swoje drugie oblicze. Pokazujemy, iż WP tworzą młodzi - także duchem - ludzie, że nasza historia, prócz tej złożonej z czystych faktów i dat, jest pełna emocji i wspomnień, że w spółce pracują nietuzinkowe osoby, których osobowość odzwierciedla się w niejednym serwisie WP.pl.

Urodzinowy serwis przypomina użytkownikom internetu, że to WP jako pierwsza stworzyła Katalog stron WWW i możliwość ich pozycjonowania. Jako pierwsza udostępniła zasoby w technologii WAP, wprowadziła personalizację i panel rozmów na żywo. Pierwsza oddała też Internautom multimedialny komunikator zintegrowany z systemem Jabber i zastosowała technologię VoIP w Nawijce. Pierwsza reklamowała możliwości Internetu poza Siecią, w telewizji oraz radiu i zdecydowała się na współtworzenie zawartości portalu przez użytkowników.