Serwis Vitalia.pl świętuje piąte urodziny

Vitalia.pl to profesjonalny portal związany z odchudzaniem i poprawą sylwetki, który opracowywany jest przez dietetyków. Serwis jest bardzo popularny i każdego miesiąca odwiedza go ponad półtora miliona osób. Zastosowany model biznesowy okazał się bardzo skuteczny.

Serwis Vitalia.pl przygotowuje diety i zestawy ćwiczeń

Polecamy:

Zobacz też:

Vitalia.pl jest odwiedzana przez ponad 1,5 mln osób miesięcznie

Portal podaje, że w ciągu 5 lat działalności jego użytkownicy zrzucili łącznie 138 000 kilogramów i prowadzili 119 000 pamiętników o swoim odchudzaniu. Vitalia.pl przedstawia także statystyki Google Analytics, które pokazują, że jej strony oraz strony serwisów partnerskich odwiedzane są miesięcznie przez ponad 1,64 mln osób.

Osobom zainteresowanym skorzystaniem z diet zostają przydzieleni osobiści dyplomowani eksperci z dziedziny dietetyki oraz fitness. Specjaliści opracowują indywidualnie dopasowane diety oraz zestawy ćwiczeń, a przede wszystkim wspierają oraz motywują osobę, której są opiekunami - informuje serwis.

90 procent przychodów portalu pochodzi ze sprzedaży diet i ćwiczeń fitness. Serwis oferuje także płatne Konta Plus, które oferują wiele usprawnień. Pozwalają m.in. korzystać z zaawansowanego wirtualnego modelu 3D swojej sylwetki.

Model biznesowy Vitalia.pl - sprzedaż abonamentów na diety i ćwiczenia - okazał się strzałem w dziesiątkę. Serwis jest rentowny już od drugiego miesiąca działalności a całkowity zwrot z inwestycji osiągnęliśmy w czasie krótszym niż rok, co jest wg nas sporym osiągnięciem - mówi Dominik Golenia, prezes Vitalia.pl.

Serwis powstał w poznańskiej agencji Symetria, specjalizującej się w e-biznesie. Vitalia.pl jest oficjalnym wortalem dietetycznym Onet.pl, Wirtualnej Polski , Interii , Gazeta.pl, Kobieta.pl oraz wielu innych serwisów związanych z gotowaniem i zdrowym odżywaniem.