Serwis Paris Hilton zaatakowany przez cyberprzestępców

Oficjalna strona Paris Hilton została zaatakowana przez cyberprzestępców. Fani odwiedzający witrynę byli narażeni na pobranie konia trojańskiego wykradającego poufne informacje.

O ataku na oficjalny serwis Paris Hilton (Parishilton.com) poinformowała firma ScanSafe. Osoby odwiedzające stronę dziedziczki hotelowego imperium witało okienko pop-up informujące o konieczności pobrania oprogramowania, zapewniającego możliwość przeglądania materiałów zgromadzonych na łamach witryny. Po wyrażeniu zgody były kierowane do strony zawierającej konia trojańskiego. Celem działania szkodnika określanego mianem Trojan-Spy.Zbot.YETH jest wykradanie poufnych informacji i instalowanie kolejnych porcji niebezpiecznego kodu na zainfekowanym komputerze.

Serwis Paris Hilton zaatakowany przez cyberprzestępców

Oficjalna strona Paris Hilton witała Internautów komunikatem prowadzącym do szkodliwego kodu

Wcielanie się w rolę fana Paris Hilton nie należy jak widać do najbardziej bezpiecznych zajęć. Irytujący w tym kontekście okazał się również fakt, iż tylko 12 na 37 programów zabezpieczających wykryło szkodnika podczas próby odwiedzenia zaatakowanego serwisu. Do takich wniosków prowadziło badanie przeprowadzone w oparciu o usługę VirusTotal.com.