Serwerownia Onetu zagrożona powodzią

Onet jest gotowy do fizycznej ewakuacji jednej z serwerowni znajdującej się na terenie zagrożonym zalaniem w Krakowie. Nowa serwerownia Onetu jest bezpieczna.

Czytaj też:

Od powodzi stulecia w 1997 roku żaden z ministrów spraw wewnętrznych nie stworzył systemu ostrzegania o powodzi. Dopiero w tym roku Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wraz z Krajowym Zarządem Gospodarki Wodnej zapowiedziały, że planują wdrożenie takiego systemu.

Co zrobić, gdy woda zaleje dokumenty księgowe - Maciej Sosiński, założyciel Pronox Technology na własnej skórze przekonał się o niszczycielskiej sile powodzi. W 1997 r. stracił dokumentację księgową po wylaniu Odry we Wrocławiu. W efekcie fiskus naliczył karę kilku milionów złotych.

Zagrożenie dla serwerowni Onetu (zlokalizowanej przy ul. Płk Dąbka) jest związane z falą kulminacyjną, która dotarła do Krakowa. Serwerownia znajduje się w rejonie objętym planem ewakuacji na wypadek wylania Wisły. Ruch z tego centrum danych jest przełączany do innego ośrodka, nie działa jednak kilka serwisów i usług hostowanych w tym centrum (m.in. tvnwarszawa.pl, vod.onet.pl, ludzie.onet.pl).

Pod wymienionymi adresami widnieje komunikat: Serwis jest chwilowo niedostępny z przyczyn technicznych. Przerwa ma związek z zagrożeniem powodziowym w Małopolsce i w Krakowie. Pracujemy nad jak najszybszym rozwiązaniem tego problemu i mamy nadzieję, że już wkrótce znów będziemy online. Zapraszamy na stronę główną Onet.pl. Przepraszamy za utrudnienia.

Serwerownia Onetu zagrożona powodzią

Serwis zumi.pl już został przywrócony.

Nowa serwerownia Onetu jest bezpieczna.

W związku z powodzią w Polsce, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej aktywowała mechanizm wsparcia satelitarnego GMES. Obrazy satelitarne są pozyskiwane i wstępnie analizowane w ramach europejskiego projektu SAFER. Następnie są wykorzystywane do analizy zniszczeń przez Krajowe Centrum Koordynacji Ratownictwa KG PSP i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Oto kolejne zdjęcia satelitarne zalanych okolic Krakowa i Połańca

Aktualizacja: 19 maja 2010 08:31

Portal Onet.pl ewakuował wczoraj (18 maja) zagrożoną powodzią krakowską serwerownię. W wyniku przenosin serwerów we wtorek nie działały m.in. strony vod.onet.pl, zumi.pl, tv.onet.pl oraz tvnwarszawa.pl.