Sekom i Qumak się połączą

Obie spółki współpracują ze sobą - w ramach Grupy Sekom - od 1998 r. Według przedstawicieli firm, Qumak - Sekom będzie siódmym, pod względem wielkości przychodów, integratorem w Polsce.

Prezesem Qumak-Sekom zostanie prawdopodobnie Krzysztof Pyzik. O szczegółach fuzji spółki poinformują w przyszłym tygodniu.

W skład grupy wchodzą także: Blue Bridge (zajmujący się systemami do zarządzania zasobami sieciowymi), Gandalf (m.in. systemy wideokonferencyjne) i Pulsar Electronics. Qumak International jest właścicielem 75% udziałów czeskiej firmy Quatrex. Dzięki temu stał się partnerem firmy Epicor w Europie Środkowej i Wschodniej.

Epicor jest producentem systemu CRM Clientele. Rozwiązanie to wdrażają zarówno Sekom, jak i Qumak. Podobnie jest z systemem MMRP firmy Kewill ERP. Sekom oferuje także system klasy ERP Platinum ERA.

Przychody Qumak w 2001 r. wyniosły 38,8 mln zł (w tym 35,3 mln zł z integracji), a Sekom - 38,4 mln zł (34,9 mln zł). Dałoby to więc firmie Qumak-Sekom w ubiegłym roku siódme miejsce wśród polskich integratorów.