Sekcja "Premium" w App Store

Apple planuje otworzyć nowy dział sklepu App Store. W sekcji "Premium" internauci znajdą bardziej rozbudowane i znacznie droższe programy.

Za nową sekcją ubiegają się twórcy programów, którzy nie chcą swoich aplikacji sprzedawać za gorsze. W App Store oferta jest tak duża, że niekiedy ciężko jest trafić ze swoim programem do odpowiedniego użytkownika. Coraz więcej producentów planuje otworzyć własne strony sprzedażowe. Przykładem może być BlackBerry, który planuje uruchomić własny sklep z aplikacjami dla swojego produktu. Sklep będzie się nazywał BlackBerry App World - czytamy na blogu Wired.

W nowym dziale sklepu App Store pojawią się gry - bo to one zazwyczaj są droższe od podstawowych aplikacji na iPhone'a i iPoda Touch. "Aksmitna Linia Premium" będzie oferować programy, które kosztują ok. 20 dolarów.

App Store okazał się hitem wśród twórców programów na iPhone'a i iPoda. Powstało tysiące aplikacji na te produkty. Jednak taka różnorodność sprzyja spadkom cen. Trzy tygodnie temu przeprowadzono analizę cen 100 najchętniej kupowanych aplikacji na iPhon'a. Z badań Silicon Valley Insider wynika, że ceny w App Store spadły o 19 proc. w ciągu dwóch miesięcy. Nowa sekcja "Premuim" mogłaby to zmienić.

Źródło: blog.wired.com