Sekcja "Premium" w App Store

Apple planuje otworzyć nowy dział sklepu App Store. W sekcji "Premium" internauci znajdą bardziej rozbudowane i znacznie droższe programy.

Za nową sekcją ubiegają się twórcy programów, którzy nie chcą swoich aplikacji sprzedawać za gorsze. W App Store oferta jest tak duża, że niekiedy ciężko jest trafić ze swoim programem do odpowiedniego użytkownika. Coraz więcej producentów planuje otworzyć własne strony sprzedażowe. Przykładem może być

, który planuje uruchomić własny sklep z aplikacjami dla swojego produktu. Sklep będzie się nazywał BlackBerry App World - czytamy na blogu Wired.

W nowym dziale sklepu App Store pojawią się gry - bo to one zazwyczaj są droższe od podstawowych aplikacji na iPhone'a i iPoda Touch. "Aksmitna Linia Premium" będzie oferować programy, które kosztują ok. 20 dolarów.

App Store okazał się hitem wśród twórców programów na iPhone'a i iPoda. Powstało tysiące aplikacji na te produkty. Jednak taka różnorodność sprzyja spadkom cen. Trzy tygodnie temu przeprowadzono analizę cen 100 najchętniej kupowanych aplikacji na iPhon'a. Z badań Silicon Valley Insider wynika, że ceny w App Store spadły o 19 proc. w ciągu dwóch miesięcy. Nowa sekcja "Premuim" mogłaby to zmienić.

Źródło: blog.wired.com