Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Secure-Me - super-bezpieczny Firefox

Firma Network Intercept przygotowała dla internatów w Wielkiej Brytanii przeglądarkę na bazie Firefoksa. Jej główną zaletą jest bezpieczeństwo. Secure-Me, za którą w najtańszej wersji trzeba zapłacić blisko 40 funtów powstała z myślą m.in. o przeprowadzaniu bezpiecznych transakcji online.

Secure-Me łączy się z Internetem po uprzednim ustanowieniu zaszyfrowanego kanału ze zlokalizowaną w Stanach Zjednoczonych chmurą Network Intercept. Surfowanie po zasobach Internetu odbywa się z wyłącznie za jego pośrednictwem.

Według producenta Secure-Me, dzięki takiemu rozwiązaniu podczas sesji użytkownika blokowane są domeny, które grożą zainfekowaniem komputera, a złośliwe oprogramowanie nie ma dostępu do osobistych danych użytkownika. W przeglądarkę wbudowano też oprogramowanie antywirusowe Clam-AV, a specjalny mechanizm eliminuje sprzętowe lub programowe keyloggery. Prócz tego przeglądanie serwisów odbywa się szybciej.

Bezpieczeństwo nie jest tanie. Za Secure-Me w wersji na peceta trzeba zapłacić 39,95 funtów i tyle samo opłaty rocznej za serwis. Jeszcze droższa jest przeglądarka w wersji przenośnej. Jej cenę ustalono na 89,95 funtów (+39,95 funtów opłaty rocznej). Wersja przeznaczona na smartfony jest dostępna za 14,95 funtów (+14,95 funtów opłaty rocznej). Producent aplikacji zapowiedział też przygotowanie wersji na iPhone'a.

Według Network Intercept obecnie z przeglądarki korzysta około 10 tys. osób w Stanach Zjednoczonych.

Secure Me to druga, po Comodo Dragon przeglądarka, której twórcy postawili na bezpieczeństwo. "Waran z Comodo" zbudowała zajmująca się bezpieczeństwem firma Comodo sama aplikacja bazuje na silniku renderującym Chrome'a - WebKit. Bezpieczniejsza wersja przeglądarki Google'a nie ma wbudowanego systemu obsługi rozszerzeń. Przeglądarkę Comodo Dragon można pobrać dla systemów Windows XP, Vista i 7.

Więcej informacji - Secure Me