Secure-Me - super-bezpieczny Firefox

Firma Network Intercept przygotowała dla internatów w Wielkiej Brytanii przeglądarkę na bazie Firefoksa. Jej główną zaletą jest bezpieczeństwo. Secure-Me, za którą w najtańszej wersji trzeba zapłacić blisko 40 funtów powstała z myślą m.in. o przeprowadzaniu bezpiecznych transakcji online.

Secure-Me łączy się z Internetem po uprzednim ustanowieniu zaszyfrowanego kanału ze zlokalizowaną w Stanach Zjednoczonych chmurą Network Intercept. Surfowanie po zasobach Internetu odbywa się z wyłącznie za jego pośrednictwem.

Według producenta Secure-Me, dzięki takiemu rozwiązaniu podczas sesji użytkownika blokowane są domeny, które grożą zainfekowaniem komputera, a złośliwe oprogramowanie nie ma dostępu do osobistych danych użytkownika. W przeglądarkę wbudowano też oprogramowanie antywirusowe Clam-AV, a specjalny mechanizm eliminuje sprzętowe lub programowe keyloggery. Prócz tego przeglądanie serwisów odbywa się szybciej.

Bezpieczeństwo nie jest tanie. Za Secure-Me w wersji na peceta trzeba zapłacić 39,95 funtów i tyle samo opłaty rocznej za serwis. Jeszcze droższa jest przeglądarka w wersji przenośnej. Jej cenę ustalono na 89,95 funtów (+39,95 funtów opłaty rocznej). Wersja przeznaczona na smartfony jest dostępna za 14,95 funtów (+14,95 funtów opłaty rocznej). Producent aplikacji zapowiedział też przygotowanie wersji na iPhone'a.

Według Network Intercept obecnie z przeglądarki korzysta około 10 tys. osób w Stanach Zjednoczonych.

Secure Me to druga, po Comodo Dragon przeglądarka, której twórcy postawili na bezpieczeństwo. "Waran z Comodo" zbudowała zajmująca się bezpieczeństwem firma Comodo sama aplikacja bazuje na silniku renderującym Chrome'a - WebKit. Bezpieczniejsza wersja przeglądarki Google'a nie ma wbudowanego systemu obsługi rozszerzeń. Przeglądarkę Comodo Dragon można pobrać dla systemów Windows XP, Vista i 7.

Więcej informacji - Secure Me