Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Secunia: jest dziura w IE7

Firma Secunia poinformowała o wykryciu luki w zabezpieczeniach udostępnionej w ubiegłym tygodniu przez Microsoft przeglądarki Internet Explorer 7. Microsoft wstępnie potwierdził te doniesienia.

Jeśli szukasz informacji o luce w IE6 i IE7, która ujawniła się kilka dni temu (grudzień 2008), przejdź do najnowszego materiału "Dziura w IE7".

Opisany na stronie Secunii błąd w IE umożliwia umieszczenie w wyświetlonym przez przeglądarkę okienku pop-up sfałszowanego adresu URL - luka ta może zostać wykorzystana przez cyberprzestępców do zwabienia użytkownika na niebezpieczną stronę WWW (mechanizm ataku jest następujący: internauta klika na adres, który wydaje mu się bezpieczny, lecz zostaje przekierowany na zupełnie inną stronę).

Microsoft wstępnie sprawdził doniesienia o błędzie - przedstawiciele firmy potwierdzają, iż rzeczywiście w przeglądarce występuje opisany przez Secunię problem. Zastrzegają jednocześnie, że sprawa nie jest poważna i użytkownicy nie powinni czuć się zagrożeni, szczególnie jeśli będą stosować podstawowe zasady bezpiecznego surfowania po Internecie. Tego samego zdania jest zresztą Secunia.

Warto przypomnieć, że Secunia już raz informowała o wykryciu błędu w IE7 - nastąpiło to w kilka godzin po oficjalnej premierze nowej wersji przeglądarki. Microsoft nie potwierdził jednak tych doniesień - zdaniem przedstawicieli koncernu, opisany przez Secunię błąd nie dotyczył IE7, lecz programu pocztowego Outlook Express. Szerzej na ten temat pisaliśmy w tekście "Microsoft: błąd jest, ale nie w IE7".