Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Ściągnięte, nie kradzione - badanie użytkowników Epuls.pl

Najmłodsi internauci nie uznają za kradzież ściągania z internetu plików objętych prawami autorskimi - wynika z badania przeprowadzonego wśród nastolatków przez serwis społecznościowy dla młodzieży Epuls.pl.

W badaniu, które zostało przeprowadzone w dniach 11-13 maja br. wzięło udział ponad 21 tysięcy użytkowników Epuls.pl. Ankietowani odpowiadali na pytania dotyczące kwestii ściągania szkolnego oraz ściągania plików z sieci.

Równo 51 proc młodych respondentów nie uważa ściągania plików za kradzież, 29,2 proc potępiło takie postępowanie a brak opinii na ten temat zadeklarowało 19,8 proc ankietowanych.

Wyniki sondy pokazują, że młodzi mają bardziej sprecyzowane zdanie na temat "piractwa sieciowego" niż dorośli. Z jednej strony co trzeci nastolatek uznaje takie postępowanie za kradzież, z drugiej ponad połowa nie widzi w tym nic złego. Tylko co piąty nastolatek nie ma zdania na ten temat.

W badaniu przeprowadzonym na zlecenie firmy D-Link przez Millward Brown SMG/KRC wśród dorosłych, brak zdania deklarowało aż 44 proc ankietowanych, a tylko jeden na pięciu pełnoletnich respondentów uznał ściąganie plików objętych prawami autorskimi z internetu za niedopuszczalne.